Krok za krokom: Ako si prefarbiť blond vlasy nahnedo

Učarovala vám hnedá a máte pocit, že už nechcete byť blondínka. Na obzore však môže byť problém. Na čo by ste si mali pri tejto pomerne zásadnej zmene dávať pozor? Aký odtieň hnedej ladí s vaším typom, pokožkou a očami? Otázky, samé otázky – tu máte niekoľko odpovedí.

Dnes blondínka, zajtra brunetka – tak ľahko to obyčajne nejde. Prekvapenie! V skutočnosti je to také jednoduché, ako to znie. Stačí pri farbení dodržať niekoľko pravidiel a nemôže to dopadnúť inak než dobre. 

Ako si prefarbiť blond vlasy nahnedo
Blond pixie bol istý čas poznávacím znamením herečky Carey Milligan – až dokiaľ ho odvážne nevymenila za jemné hnedé vlny.

Do Carey Mulligan sa nedá nezamilovať. Herečka nás dlho inšpirovala avandgardným účesom v duchu novej vlny: blond pixie. No jeden film vystriedal druhý a retro strih bol okamžite vecou minulosti. Carey Mulligan sa na verejnosti objavila ako nezbedná brunetka. Ako jej to pristane! Čím nás táto sympatická tmavovláska ešte inšpirovala? Našla dokonalý hnedý odtieň pre svoju porcelánovú pleť a tmavé oči. Aj to je dôvod prečo bola radikálna zmena zásahom do čierneho. 

Aký odtieň hnedej vám najviac pristane?

Nie všetky tóny hnedej sú rovnaké. Čokoládová, karamelová, zlatá hnedá – klasická farba vlasov má viac nuáns, než si dokážete predstaviť. Preto je dôležité vybrať si takú, ktorá najlepšie ladí s vašou pokožkou. Nielenže tým upriamite pozornosť na tvár, ale necháte aj nádherne vyniknúť vaše oči.

Teplý tón pleti: Najlepšie harmonizuje s karamelovými, orieškovými a zlatohnedými odtieňmi.

Studený tón pleti: Svetlú, ružovkastú pokožku najlepšie zvýrazníte hnedými tónmi bez zlatých či ryšavých odleskov, napr. chladná čokoládová, mokka alebo tmavý mahagón. 

Aký odtieň hnedej ladí s vašimi očami?

Aj farba vašich očí môže byť dobrým indikátorom pri výbere vhodného hnedého odtieňa. Zladiť ju s farbou očí je dokonca ešte kľúčovejšie, než riadiť sa pri jej výbere tónom pleti. Ak si práve ním nie ste dokonale istá, oči povedia viac než tisíc slov...

Teplé farby očí: Ak máte zelené alebo hnedé oči, najlepšie urobíte, keď si vyberiete teplé hnedé odtiene ako gaštan (nemali by obsahovať ryšavé / červené pigmenty).

Studené farby očí: V prípade, že sú vaše oči modré alebo šedé, mali by ste zvoliť studené hnedé tóny ako napr. espresso.

Tip: Ak sa nedokážete rozhodnúť medzi dvoma nuansami, vyberte si tú svetlejšiu. S príliš tmavými vlasmi by vaša tvár mohla pôsobiť tvrdo.

Z blond na hnedú: Ako si efektívne prefarbiť vlasy

S prirodzenými blond vlasmi bude zmena farby pomerne jednoduchá. Ak si nie ste isté, najskôr odtieň otestujte pomocou zmývateľného prelivu, aby ste sa presvedčili, či vám naozaj pristane.

Ale s odfarbenými blond vlasmi buďte opatrné: keďže štruktúra vlasov je narušená, nové odtiene v nich môžu pracovať naozaj nepredvídateľne. Vlasy môžu po farbení napr. pôsobiť oveľa červenšie v porovnaní s obrázkami na obale, alebo absorbovať oveľa viac farby a výsledok bude výrazne tmavší. Ak chcete mať úplnú istotu, radšej navštívte kaderníka.   

Extra tipy:

 • Ak si vlasy farbíte doma, mali by ste si ku korienkom, na čelo a spánky naniesť krém. Zabránite tým vzniku hnedých škvŕn na koži.
 • Nebojte sa strakatého efektu: čím je povrch vlasu hladší, tým bude výsledok rovnomernejší. Pomôže vám, ak vlasy deň pred farbením ošetríte intenzívnou kúrou, aby farbu lepšie absorbovali.
 • Nezabudnite na obočie: pri zmene farby zo svetlejšej na tmavšiu by sa nový odtieň mal objaviť aj na ňom.  
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno

  Červená farba na vlasy

  Blogové trendy: Zafarbite si vlasy načerveno
  ...

  Blogerky sa rozžiarili pre červené vlasy. Zistite, či aj vám červené vlasy pristanú a ako si ich udržať stále krásne, plné života.

  ...
 • Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku

  Farbenie

  Odvážte sa! Premena blondínky na brunetku
  ...

  Rada experimentujete s farbou vlasov? Možno vás zaujíma, aký je vzťah medzi odtieňom vlasov a celkovým imidžom.

  ...
 • Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy
  ...

  Nastávajú sivé časy: Vlasy tejto farby začínajú byť trendy! Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť.

  ...
 • Odfarbenie pôvodne šedých vlasov

  Šedivé vlasy

  Odfarbenie pôvodne šedých vlasov
  ...

  Šedivé vlasy vyjadrujú určitý postoj k móde a životnému štýlu. Ženy, ktoré si farbili šedivé vlasy a teraz majú v pláne prestať vedia, koľko času to vyžaduje. Stať sa trendy so šedivými vlasmi však chce tiež svoj čas.

  ...
 • Hviezdy so šedivými vlasmi

  Šedivé vlasy

  Hviezdy so šedivými vlasmi
  ...

  Celebrity na celom svete zbožňujú svoje šedivé vlasy. Obdivujte šediny Jamie Lee Curtis, Judy Dench a iné hviezdy!

  ...
 • Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Šedivé vlasy
  ...

  V panike si ženy začínajú farbiť vlasy hneď ako nájdu svoj prvý šedivý vlas. Mladé hviezdy však objavili krásu a šarm šedivých vlasov.

  ...
 • Svieže účesy pre šedivé vlasy

  Šedivé vlasy

  Svieže účesy pre šedivé vlasy
  ...

  Jemné vlny, boby, uhladené drdoly a krátke účesy sú variácie, ktoré dodajú štýl šedivým vlasom.

  ...
 • Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?

  Plavá farba na vlasy

  Hlasujte: Ktorej blondínke to viac pristane?
  ...

  Ktorá z aktuálnych blondínok pôsobí príťažlivejšie, Emma Roberts či Demi Lovato? Hlasujte za svoju víťazku!

  ...