Skip to Content

Penová farba: Najjemnejšia medzi farbami

Chceli by ste zmeniť farbu vlasov? Permanentné farby na vlasy sú zaručenou voľbou. V prípade, že dávate prednosť farbeniu vlasov doma, mali by ste zvoliť čo najjednoduchší spôsob farbenia. Pri farbení vlasov by nemal vzniknúť neporiadok a farba by vám z vlasov nemala stekať. Napokon by mal byť výsledok farbenia prirodzený žiarivý a rovnomerný. To všetko môžte dosiahnuť pomocou penovej farby, ktorej použitie nevyžaduje žiadne extra zručnosti.

penová farba vlasov
Farbenie vlasov pomocou penovej farby je bezstarostné a jednoduché! No i napriek tomu si radšej dajte na ramená uterák

Farbenie vlasov doma môže byť zradné. Musíte byť poriadne zručná, aby ste pri aplikácii farby dosiahli aj na jemné vlasy na krku, nehovoriac o možných farebných škvrnách na kachličkách v kúpelni...

Použitie penovej farby bude pre vás potešením. Aplikujte penu tak ako šampón. Pena je k pokožke hlavy jemné, príjemne vonia (neobsahuje amoniak), nesteká a zostane na mieste, kde ste ju aplikovali. A ešte k tomu zafarbí vlasy rovnomerne a dokonale prekryje šediny.

Nepomýľte si však penovú farbu s penovým tónovačom na vlasy. Pigmenty v penových tónovačoch pôsobia iba na vonkajšiu stranu vlasov a obalia ich farebným filmom, ktorý sa z vlasov rýchlo vymyje. Tónovanie vlasov pomocou peny nevydrží dlhšie než 6 umytí. Penové tónovače vám tiež neprekryjú šedivé vlasy. Skutočné farby na vlasy, aj tie penové, si vyžadujú zmiešať dve zložky. Vďaka tomu rozpoznáte rozdiel medzi farbou a tónovačom. Na rozdiel od tónovacej peny, penová farba na vlasy preniká hlboko do vlasov a vydrží vám o to dlhšie, o čo viac ju necháte pôsobiť. Penová farba navyše dokonale kryje šediny.

Dôležité informácie o penovej farbe:

 • Neuchovávajte ju na nevhodnom mieste. Vždy používajte celé balenie penovej farby. Pre veľmi dlhé vlasy použite dve balenia.
 • Neodkladajte si zvyšky farby na neskôr. Keď sa raz farba zmieša, musí byť použitá.
 • Dodržujte dobu pôsobenia. Proces farbenia má niekoľko krokov. S výsledkom farby vlasov nemusíte byť spokojná v prípade, že si farbu zmyjete priskoro.
 • Vlasy si možno zosvetliť (až na perlovú blond) pomocou zosvetľovača na vlasy. Rovnako si môžete vlasy stmaviť na orieškovo hnedú, čokoládovo hnedú alebo si dopriať čiernu hrivu.
 • Dávajte pozor na radikálnu zmenu farby vlasov. Väčšina žien vyzerá perfektne, keď si svoju prirodzenú farbu zmenia maximálne o dva až tri odtiene
 • Pred farbením si vlasy neumývajte. Prirodzený maz chráni pokožku hlavy i vlasy pred chemikáliami vo farbách na vlasy.
 • Farbené vlasy zostanú dlhšie krásne ak použijete šampón alebo kondicionér na farbené vlasy. Tieto produkty dodajú vašim vlasom extra ošetrenie a udržujú farbu jasnú a žiarivú aj po mnohých umytiach.
Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...