Skip to Content

Zapletaný styling: Ako si vytvoriť holandské vrkoče

Zapletané účesy lámu rekordy popularity – nosia ich snáď všetky ženy. Tentoraz sme zaostrili na tzv. holandské vrkoče. Našťastie ani oni nevyžadujú príliš veľa zručnosti, nejde totiž o komplikovanú techniku. Keď si ju osvojíte, zistíte, že tento štýl zapletania je dômyselný a jednoduchý zároveň. Vysvetlíme vám všetko, čo o holandských vrkočoch a ich úprave potrebujete vedieť.  

Vrkoče sa medzičasom zbavili imidžu malého dievčatka a udomácnili sa na hlavách trendsetteriek po celom svete. Ale prečo sú znova také obľúbené? Dôvodov je niekoľko: Základom úspechu tohto stylingového „evergreenu“ je predovšetkým jeho nápaditosť a mnohotvárnosť. Pôvabný zapletaný účes nikto neprehliadne! Francúzsky, rybí, pierkový, alebo čipkovaný vrkoč... Neverili by ste, koľko techník a štýlov zapletania vlasov existuje. A ktorý si vybrať? Odporúčame vám vyskúšať ich čo najviac! Máte chuť naučiť sa holandský vrkoč? Momentálne je horúcim hitom medzi účesmi.     

Čo je holandský vrkoč?

Ako si vytvoriť holandské vrkoče
3D efekt: Holandské vrkoče vždy vyzerajú vyvýšene, a to vďaka špeciálnemu spôsobu zapletania.

Holandské vrkoče pôsobia, ako by ste ich len priložili na vlasy. Jasne vystupujú a vytvárajú hustejší dojem než klasické vrkoče. Technika ich úpravy totiž pripomína francúzsky vrkoč – ale s opačným postupom. V tom je ten rozdiel: namiesto toho, aby ste nový pramienok vlasov vždy položili na ten predchádzajúci, vlasy sa zapletajú zospodu. Výsledkom je 3D efekt. 

Holandské vrkoče krok za krokom:

Perfektné vrkoče vyžadujú dokonalú prípravu. Aby boli vaše vlasy dostatočne tvarovateľné a účes niečo vydržal, nemali by byť čerstvo umyté. To zaručí, že z vrkoča tak jednoducho neuniknú. Ďalšou možnosťou je použitie suchého šampónu. Dodá im extra objem a trendy matný vzhľad.   

1. Začešte si vlasy dozadu a nad čelom ich prstami rozdeľte na tri časti

2. Pramienok sprava podložte pod pramienok v strede.

3. Potom podložte pramienok zľava pod ten v strede.

4. Pokračujte týmto spôsobom a striedavo podkladajte vonkajšie pramienky pod stredný pramienok, postupne pridávajte k pramienkom viac a viac vlasov.   

5. Keď sa dostanete ku krku, jednoducho vlasy zapleťte až ku končekom, ale neprestávajte zapletať tzv. „zospodu“.

6. Nakoniec účes zafixujte lakom na vlasy a hotovo!

Trendy tip: Pri zapletaní si môžete vypomôcť užitočným trikom na dosiahnutie väčšieho objemu. Stačí po skončení zapletania jednotlivé pramienky vo vrkoči jemne roztiahnuť. Zaručí vám to bohatý objem a ležérny vzhľad.   

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...