Skip to Content

Objem na vrchu i vzadu pre každého!

Je to stále dookola! Vlasy vyčesané vpredu dohora vyzerajú výborne, ale čo tie vzadu? Sú spľasnuté. Toto je už minulosťou. Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi pre vytvorenie dokonalého objemu vzadu i na vrchu hlavy.

Zadná časť vašej lebky je perfektne tvarovaná a ste majiteľkou dokonalého a zdravého objemu vlasov? V takom prípade už nemusíte ďalej čítať. Ak však sú vaše vlasy nepoddajné a riedke a poodhaľujú čo i len kúsok vašej lebky, potom pokračujte v čítaní. Máme pre vás  pár stylingových trikov a vlhodných vlasových produktov, ktoré udržia vaše vlasy na správnom mieste.

Naučte sa perfektne tupírovať

Spľasnuté vlasy potrebujú trocha pomoci, aby sa nadvihli. To môžete rýchlo docieliť použitím tupírovacieho hrebeňa. Tupírovanie bude ešte šetrnejšie, ak použijete tupírovaciu kefu s prírodnými štetinami. Vždy si pamätajte: netupírujte príliš divoko vrchnú časť vlasov. Mohlo by to vytvoriť dojem neučesaných vlasov. Výsledok bude oveľa lepší, ak zoberiete pramene vrchných vlasov a jemne natupírujete vlasy pod nimi. Použite trocha laku na vlasy ešte predtým, než učešete vrchné vlasy naspäť. Znova použite trochu laku na dokončenie účesu a uistite sa, že váš malý trik nikto nespozná.

Dajte vlasom správny smer

Zadným vlasom dodáte objem v okamihu, ak ich upravíte pomocou okrúhlej kefy, alebo veľkými natáčkami so sponkami, ktoré pevne uchytia pramene vlasov. Pre lepšiu fixáciu použite tužidlo, alebo sprej na ochranu pred teplom na vrchné dva alebo tri pramene vrchných vlasov predtým, než ich začnete natáčať na kefu alebo natáčky.Tieto natočené pramene vyfénujte. Nechajte vlasy asi päť minút vychladnúť a potom z nich opatrne vyberte kefu alebo natáčky. Nechajte vlasy ešte chvíľu vyschnúť predtým, ako ich jemne rozčešete. Nastriekajte lak na vlasy na korienky týchto prameňov, ak potrebujete lepšiu fixáciu. 

Melír - pomocník s objemom

Poproste svojho kaderníka, aby vám zvýraznil pár jemných vrchných a zadných pramienkov. S pomocou šikovnej kamarátky to môžete urobiť aj doma. Tieto pramene zanechajú vlasy jemne drsné a preto sa nebudú tak držať pri pokožke hlavy. Vytvorí to dojem hustých vlasov.

Imitácia pomáha

Nie je jednoduché vytvoriť dojem hustých vlasov s dokonalým tvarom, ak na to nemáte dostatok vlasov. Príčesky zabezpečia dojem objemu v prípade, že sú vaše pravé vlasy jemné alebo riedke. Objem môžete vytvoriť napríklad pridaním príčeskov. Pri tejto metóde sú pramene vlasov napojené k vašim prirodzeným vlasom. Môžete tiež skúsiť pripínacie príčesky. Pripnete si skutočné alebo nepravé vlasy pod vrchnú časť vašich vlasov a tiež dozadu. Vytvaruje to ideálny tvar lebky hlavne pre cop. Takéto príčesky tiež dodajú strihu Bob po bradu dokonalý vzhľad, najmä z boku.

Strihy a proporcie

Dosiahnuť objem na vrchu a vzadu hlavy je náročné, ak sú vlasy dlhé, a preto ťažké. Váš kaderník má však množstvo trikov na krátke alebo stredne dlhé vlasy, ktoré vytvoria ilúziu objemu.

Postupné alebo schodíkovité strihy sú najlepším spôsobom, ako vytvoriť objem na vrchu a vzadnej časti hlavy. Samozrejme, že kratšie vlasy majú viac objemu. Kratšie vlasy podporujú dojem hustejších vlasov. Prvotriedny kaderník ostrihá vlasy pod vrchnou časťou pomocou špeciálnych nožničiek určených na tento účel. Pozor: táto metóda nie je vhodná pre riedke vlasy. Proporcie hrajú tiež dôležitú úlohu pri kratších Boboch. Tenká hladká časť vlasov okolo krku zvýrazní trendový efekt objemných vrchných vlasov.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...