Skip to Content

Večer plný krásy: Účesy na Oscaroch 2014

Getty Images

Oscarová noc je pre najznámejšie hviezdy ale i pre tie vychádzajúce vrcholnou udalosťou roka. Na červenom koberci i na pódiu sa prechádzajú populárne herečky v pôvabných outfitoch, rafinovaných účesoch i elegantne upravení herci a spoločne dodávajú tomuto podujatiu lesk a pompéznosť. Tohtoročný galavečer bol rozhodne pastvou pre oči – pozývame vás na prehliadku tých najkrajších lookov, ktoré ozdobili červený koberec a pódium pri preberaní zlatých sošiek. 

Najdôležitejšia noc vo svete filmu prebehla 2. marca 2014 v Dolby Theatre v Los Angeles. Červený koberec rozhrnuli pre filmových umelcov nominovaných na Ceny akadémie, ktoré celý svet pozná pod prezývkou „Oscar“. Či už riaditeľ Filmovej akadémie pomenoval zlatú sošku „Oscar“, lebo mu pripomínala jeho strýka Oscara, alebo stojí za jej názvom iná inšpirácia, sa dodnes stále špekuluje.  

Už od svojho vzniku je odovzdávanie Oscarov rovnako oslavou umeleckých výkonov v oblasti filmu ako aj javiskom pre každého, kto niečo znamená vo svete pohyblivých obrázkov a showbiznisu. Ukázať sa v tom najlepšom svetle je prirodzenou súčasťou tohto večera. Tento rok vďaka skupinovej „selfie“ fotografii megahviezd z oscarového pódia skolaboval Twitter, Jennifer Lawrence znova zakopla o svoju večernú róbu, moderátorka Ellen DeGeneres objednala všetkým pizzu a Leonardo DiCaprio žiadneho Oscara nedostal – ako už tradične!

Dva Oscary sú lepšie než jeden

Účesy na odovzdávaní Oscarov 2014
Matthew McCanaughey a Jared Leto si odniesli Oscary za úlohy vo filme „Klub poslednej nádeje“.

Leonardo DiCaprio, dlhoročný miláčik publika, bol nominovaný na Oscara po tretíkrát. Porota zložená z filmových akademikov mu však ani tento rok vytúženú sošku neudelila. Miesto neho uprednostnila Matthewa McCanaugheyho za skvele zahranú hlavnú rolu vo filme „Klub poslednej nádeje“, dráme o ochorení AIDS a drogovej závislosti. Vo svojej ďakovnej reči vzdal Matthew hold svojim súperom.

Jared Leto bol ocenený Oscarom ako najlepší herec vo vedľajšej úlohe v rovnakom filme – predstavil sa v ňom v úlohe transsexuála. Jared Leto a Matthew McCanaughey mohli spolu súťažiť aj o titul najlepšie oblečeného muža. Obaja totiž zvolili biely smoking, ktorý príjemne kontrastoval s ležérne upravenými vlasmi. 

Top trend na Oscaroch 2014: Pôvabné retro vlny

Účesy na odovzdávaní Oscarov 2014
Sandra Bullock s pôvabnými vlnami začesanými do strany.

Na žensky pôvabné vlny s nádychom nostalgie stavilo mnoho prítomných dám – stal sa z nich jeden z výrazných trendov tohtoročného oscarového večera. Čerstvá držiteľka sošky Cate Blanchett si retro vlny doplnila cestičkou na strane, zatiaľ čo Sandra Bullock si retro kučery prehodila cez pravé rameno. Hoci Sandra tento rok nezvíťazila, bola hlavnou predstaviteľkou vo filme „Gravitácia“ – vďaka 7 soškám sa z tohto filmu stal najúspešnejší snímok večera.

Dúfame, že si vychutnáte fotografie víťazných oscarových účesov v našej galérii. 

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...