Skip to Content

Štýlový side cut pre sexi ženy

Trend holenia vlasov na jednej časti hlavy má stále množstvo svojich fanúšikov aj medzi hviezdami a módnymi ikonami. Kým siahnete po žiletke, pre inšpiráciu sa bližšie pozrite na čiastočne vyholené účesy niektorých známych žien. Ukážeme vám tiež, ako jednoducho dokážete tento štýl napodobniť aj bez holenia, aby ste našli tú správnu dĺžku.

Ženy ostrihané dohola sú dnes raritou. Oveľa nositeľnejší a očarujúcejší, ale zároveň rovnako extravagantný je takzvaný side cut, teda na jednej strane hlavy vyholený účes, pričom vlasy na druhej strane hlavy môžu mať rôznu dĺžku. Hrať sa s kontrastmi je podstatou všetkých týchto cool a sexi účesov.

V našej galérii vám ukážeme niekoľko side cut  účesov, v ktorých môžete nájsť svoj ďalší strih vlasov!

Falošný side cut – cvičte, kým sa odvážite!

Čiastočne vyholené účesy existujú v mnohých podobách. V prvom rade, dĺžka vlasov sa môže líšiť od krátkeho zostrihu cez strnisko až po vlasy úplne vyholené na kožu. Okrem toho side cut môže byť aj falošný. Čím kratšie si vlasy ostriháte či oholíte, tým viac hláv sa za vami otočí.

Celkový look čiastočne vyholeného  strihu závisí tiež od dĺžky ostatných vlasov, ktoré účesu pridávajú ženskosť. Rôznymi príkladmi sú vlnité boby, plážové vlny a zapletené vlasy. Túto časť vlasov si môžete upravovať bežným spôsobom. Dlhé vlasy najlepšie vyniknú, ak padajú cez rameno. Side cut tiež môžete nosiť s ofinou, prípadne skúsiť dlhšie predné vlasy natočiť do strany či zvlniť popred čelo. Ak chcete, aby bola vyholená časť vlasov nenápadnejšia, špeciálne pri formálnych udalostiach, jednoduchým a efektívnym riešením je bežný konský chvost.

Ak si vlasy na jednej strane hlavy oholiť nechcete, vytvorte si side cut zapletaním či zatáčaním vlasov do dobre zatiahnutých tenučkých pramienkov. Ďalšou možnosťou je silno vlasy na strane hlavy stiahnuť dozadu a natesno ich pripevniť pomocou obyčajných sponiek.

Vo videonávode vám Armin Morbach ukáže, ako si falošný podholený strih vytvoriť s použitím gélu.

Americká modelka Chanel nosí falošný side cut -vlasy si jednoducho zapletie do vrkočov.
Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...