Skip to Content

Očarujúca prirodzenosť jednoduchých účesov

Getty Images

Prirodzene pôsobiace účesy dokonale pristanú nielen nášmu looku ale i životnému štýlu. Spravidla sú uvoľnené, jednoduché a čo je najdôležitejšie, môžete si ich vytvoriť veľmi rýchlo a ľahko. Dúfame, že vás fotky jednoduchých, nekomplikovaných účesov v galérii inšpirujú, aby ste si vykúzlili vlastnú verziu prirodzeného a zároveň jedinečného účesu.

V dnešnom zaneprázdnenom životnom štýle musia mať účesy jednoduchý tvar a vzdávajú sa zbytočne komplikovaných prvkov – stali sa z nich symboly doby, v ktorej žijeme. Našťastie existuje mnoho jednoduchých a príťažlivých účesov. Ich najdôležitejšou črtou je styling, ktorý poľahky zvládne každý. V priebehu niekoľkých sekúnd môžete za pomoci svojich prstov a pár moderných stylingových produktov vytvarovať nedokončené, prirodzene vyzerajúce kučery. Ak potrebujete svoje vlasy skrotiť (či už sa vám to tak páči, alebo to vyžaduje vaša práca) môžete si pramene zatočiť alebo zapliesť a vytvoriť niektorý z množstva jednoduchých drdolov. Každý ležérny účes je prirodzene strapatý. Dovoľte niekoľkým pramienkom uniknúť z inak pevne zopnutých výčesov, drdolov si copov; dokonca aj vrkoče by mali rezignovať na svoj inak dokonalý tvar. Nechajte vlasy padať, ako sa im zachce a rukami ich ležérne upravte do požadovaného tvaru. Ak cítite, že si váš účes vyžaduje niečo špeciálne, môžete tento vyslovene uvoľnený look kedykoľvek ozvláštniť originálnymi doplnkami. 

Päť krokov k prirodzenému účesu

Najdôležitejším atribútom prirodzených účesov je ich jednoduchosť a fakt, že nič neprekáža tomu, aby vám vlasy uvoľnene lemovali tvár. To znamená, že stylingové nástroje ako žehlička, kulma a fén ostanú vypnuté a na svojom mieste. V prípade jednoduchých účesov budú vašim najvernejším pomocníkom vaše ruky. So stylingovými produktmi by ste to tiež nemali preháňať, použite len tie, ktoré si tvar účesu nevyhnutne vyžaduje. Pri konečnej úprave môžete vlasom dopriať trochu finálneho lesku.

Ako vytvoriť prirodzený účes:

1. Umyte si vlasy šampónom, následne ich rozčešte s pomocou riedkeho hrebeňa.

2. Nechajte vlasy prirodzene uschnúť na vzduchu.

3. Rozotrite si v dlaniach trochu vosku a potom ho votrite do vlasov. 

4. Zopnite si vlasy do klasického copu či drdolu (ak nechcete, aby vám voľne poletovali).

5. Vďaka laku pre extra lesk dodáte svojmu účesu žiarivú konečnú úpravu.

Tip: Prirodzený účes môže vyzerať aj matne. Ak uprednostňujete matný look, použite namiesto vosku a laku pre extra lesk stylingovú pastu.

K týmto prirodzeným a jemným účesom ideálne pristane make-up v mäkkých zemitých tónoch béžovej, hnedej a svetloružovej, veľmi štýlovo bude v tejto kombinácii pôsobiť nahý look.

Dúfame, že inšpiratívne fotografie uvoľnených účesov rozprúdia vašu kreativitu. S ich pomocou ľahko objavíte svoj vlastný moderný a cool účes s puncom ležérnosti.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...