Skip to Content

Prechodné účesy: Dlhé i krátke

Skôr či neskôr príde deň, kedy vám bude pripadať váš krátky strih vlasov nudný. Možno zatúžite po návrate k dlhým vlasom a možno budete chcieť zmeniť aj celý šatník. Výber outfitu a make-upu, ktorý padne k vášmu krátkemu strihu bez toho, aby ste si vytvorili typicky chlapčenský imidž si vyžaduje úsilie, ženskosť je predsa len viac sexy. Poradíme vám, ako si vytvoriť prechodný účes, než vám vlasy opäť dorastú.

Vlasy narastú približne o 1.5 centimetra za mesiac. Ak ste sa rozhodli nechať si narásť vlasy do dĺžky po plecia, musíte si trpezlivo počkať aspoň takých 20 mesiacov. Tiež potrebujete kaderníka, ktorý vám pro prechodnom účese pomôže. Rovnako ako je dôležitá starostlivosť o vlasy, tak je dôležitá aj vaša spokojnosť s účesom.

Carey Mulligan
Ani krátke, ani dlhé ale akurát prechodný účes, ktorý vám pristane, podobne ako Carey Mulligan.

Správny strih

Ak začnete s krátkym chlapčenským účesom s trochu dlhšími vrchnými vlasmi a kratšími vzadu zostrihnutými vlasmi, mali by ste sa uistiť, že vaše zadné vlasy sú dĺžkou prispôsobené predným vlasom. Inak by sa mohlo stať, že vám na hlave vznikne parmica (mullet look).

Pixie strihy sú dobrým štartovacím účesom, keď plánujete nechať vlasy narásť na väčšiu dĺžku. Vďaka postupnému zostrihu a prechodnému účesu si môžete za nejaký čas dopriať krásne dlhé vlasy.

Ak si chcete nechať narásť svoj krátky bob strih na dlhšie vlasy, potom by ste mali končeky vlasov z času na čas prestrihať. To redukuje dojem pufov vo výške nad ušami. Konce riedkych vlasov však treba prestrihávať len veľmi jemne a opatrne.

Správna starostlivosť

Veľmi krátke vlasy nepotrebujú veľa starostlivosti. Hneď, ako vám vlasy začnú rásť, je dôležité dbať na starostlivosť o niečo viac. Vlasy od úrovne uší až po končeky výborne reagujú na oplachové kúry po umytí vlasov šampónom. Hneď ako spozorujete rozštiepené končeky, mali by ste si nechať vlasy podstrihnúť aspoň o centimeter a vlasy ošetrovať pomocou tonika na rozštiepené končeky po každom treťom umytí vlasov. 

TIP: Veľa hviezd využíva príčesky a metódy predlžovania vlasov, aby vytvorili účes plný objemu a sily. Umelé predĺžené pramene sa pomocou klipu pripevnia na prameň vašich prirodzených vlasov a znásobia jeho objem.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...