Skip to Content

Krepovanie vlasov: V štýle cik-cakovej textúry!

In a trendy: nakrepovaný look. Ak sa vám husté kučery zdajú príliš nápadné alebo komplikované, môžete si jednoducho nakrepovať jednotlivé pramene vlasov, čím dosiahnete extravagantný efekt! Ukážeme vám niekoľko nových zvlnených účesov a vysvetlíme, ako používať krepovaciu žehličku správne a šetrne.

Kučery sú späť! Stylingový trend osemdesiatych rokov opäť dobýva svet účesov – v poslednej dobe sa nakrepované kučery objavujú čoraz častejšie aj na mólach svetových dizajnérov. Či už majú modelky vlasy kompletne nastylované do divokého speneného účesu, alebo sa v ich inak vyžehlených hrivách vyníma zaujímavý detail v podobe niekoľkých nakrepovaných pramienkov, vždy pútajú pozornosť. A kučierky vyzerajú lepšie než kedykoľvek predtým. Naša prognóza: cik-cakový look bude najväčším come-backom tejto sezóny a jeho diskrétna verzia má potenciál stať sa najpopulárnejším účesom leta 2015! Mimochodom, stylisti, ktorí určujú trendy, oslavujú návrat krepového looku termínom „krimpovanie“ z anglického výrazu „crimp“.

Čo pri tomto účese sledovať? Ako je dobre známe, horúce žehličky a kulmy vo všeobecnosti nepatria práve k najšetrnejším nástrojom na úpravu vlasov. Krepovacie žehličky v 80. rokoch neboli také sofistikované ako dnes. Iónové, keramické alebo s vrchným plášťom z titánu a ovládačmi teploty – tie súčasné vaše vlasy takmer nezaťažujú. Kým v osemdesiatych rokoch bolo najšetrnejšou metódou zatáčanie vlasov do drobných drdolov na noc (ale nikdy nemalo želaný efekt, ktorý dokázali vytvoriť iba kulmy), teraz môžete s profesionálnymi krepovacími žehličkami dosiahnuť výsledný look bez obáv. Navyše, ak sa budete držať niekoľkých jednoduchých tipov na tepelnú úpravu vlasov, nemusíte sa o svoje vlasy vôbec báť.


Tipy pre krepovanie vlasov:

 • Vždy používajte krepovaciu žehličku na kompletne vysušené vlasy, najlepšie na čerstvo umyté vysušené vlasy.
 • Nezabudnite ešte pred samotnou tepelnou úpravou vlasov použiť ochranný sprej. A opäť, nezačínajte krepovať okamžite, počkajte, kým sprej vyschne!
 • Kontrolná tabuľka: Rôzna štruktúra vlasov vyžaduje rôznu teplotu pre ich úpravu. 120-140 C pre jemné, farbené alebo zničené vlasy. 140-170 C pre normálne vlasy. 170-190 C pre husté a kučeravé vlasy.
 • Vždy dajte svojim vlasom po krepovaní niekoľkodňovú prestávku.
 • Krepovací tip: Nikdy nevyťahujte natočené vlasy zo žehličky v smere rastu vlasov, akoby ste používali vyrovnávaciu žehličku na vlasy. Prichyťte určitý prameň, nakrepujte ho,  krepovaciu žehličku otvorte a vlasy uvoľnite. Podobne krok za krokom pokračujte ďalej prameň za prameňom.

Buďte nad vecou – nové, nežné nakrepované stylingy v našej galérii:

Inštrukcie: Ako upraviť nakrepovaný look podľa Stelly McCartney

1. Umyte si vlasy, vpracujte do nich tužidlo a vyfénujte ich dohladka použitím guľatej kefy. Naneste do vlasov prípravok na ochranu vlasov pri tepelnej úprave.

2. Po jednom berte jednotlivé pramene a upravujte ich krepovacou žehličkou od korienkov ku končekom. Zavrite žehličku na niekoľko sekúnd, podržte, otvorte, uvoľnite prameň a posuňte žehličku o niekoľko centimetrov nižšie. Striedajte rovné a nakrepované pramene.

3. Upravte vlasy – napríklad ich stiahnite do chvosta – a naneste na ne lak pre lesklý a zdravý efekt, ktorý zafixuje účes.

TIP: Pre obmenu môžete nakrepované pramene rozčesať.

Tipy na úpravu: Čo sa hodí k nakrepovanému looku?

Jednofarebné zvršky prenechávajú celkovú pozornosť vašim zvlneným vlasom. Cik-cakový účes sa však hodí aj k odevom s výraznými vzormi. Moderná XL reťaz bude pôsobiť dievčensky s obrovskou mašľou alebo romanticky s nežnými kučierkami. Ak zvolíte nakrepované vlasy, môžete byť v móde skutočne odvážna. Dobrá rada: Váš outfit však nemusí byť v štýle 80. rokov!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...