Skip to Content

Dajte si dole čiapku z hlavy a ukážte svetu krásne vlasy

Istockphoto

Niektoré z nás naozaj nenávidíme zimu, s ktorou sa spája i nepríjemný chlad, teplý vzduch v miestnostiach a nosenie čiapky, ktorá kazí efekt perfektne upravených a učesaných vlasov. Prečítajte si našich 5 tipov, ktoré predstavujú prvú pomoc spľasnutým alebo rozstrapateným vlasom.

Je rozumné nosiť čiapky či klobúčiky počas zimného obdobia pretože udržujú teplo unikajúce z našej hlavy. Niekedy môže byť i zábava nosiť rôzne štýlové čiapky alebo používať ich ako módne doplnky. Problém, ktorý trápi snáď každú z nás nastane, keď si čiapku dáme dole. Vlasy pod ňou sú spľasnuté a rozstrapatené. V najhoršom prípade si preto naše vzácne pokrievky z hlavy radšej ani nedáme dole.

Preventívna vlasová starostlivosť

Teplý vzduch a nosenie čiapok vlasy vysúšajú a robia z nich vlasy krehké či lámavé. To je dôvod, prečo vlasy v zime potrebujú viac špeciálnej starostlivosti než inokedy. Mali by sme preto používať kondicionér po každom umývaní a ošetrovať vlasy kúrou aspoň raz do týždňa. Takéto hýčkanie udrží naše vlasy hladké a predchádza vzniku drevitých či rozštiepených vlasov. Fén počas zimného obdobia nenastavujte na teplotu vyššiu ako stredná, pretože vaše vlasy si i tak zmien teploty počas zimy užijú až príliš často.

Predtým, ako idete spať, nezabudnite si z vlasov odstrániť všetku vlasovú kozmetiku, aby sa vlasy mohli efektívne cez noc obnoviť a oddýchnuť si.

Počas zimy sú vlasy extrémne suché. Prípravky na vlasy alebo vlasový tonik ktorý obsahuje alkohol by sme mali používať v zmenšenom množstve, hlavne na končeky. Najviac by sme vlasom mali dodávať v zime tekutiny v podobe sprejov na citlivú a suchú pokožku, ktoré obsahujú vodu.

Predtým ako si nasadíte čiapku

Aby sme sa vyhli spľasnutej hrive po tom, ako si dáme dole čiapku, mali by sme nastriekať lak blízko korienkov vlasom ešte pred vyfúkaním fénom. Tento proces dodá vlasom viac objemu a ušetrí ich zlepeniu pod čiapkou. Mali by sme sa však vyvarovať česaniu, pretože česanie vo vykúrenej miestnosti naše vlasy len zelektrizuje a zmení ich celkový vzhľad na neatraktívny. Pre ešte väčší objem si votrite do korienkov vlasov špeciálny púder na zväčšenie objemu ktorý dostať v každej drogérií. 

Keď si už snímeme čiapku

Jemne si prejdime vlasmi i pokožkou hlavy po sňatí čiapky či klobúka z hlavy. Ak je to vhodné, môžeme si vlasy prekefovať hlavou dole. Nakoniec môžeme použiť vosk alebo lak. Stylingový krém by sme mali nosiť v kabelke po celú zimu. Môžeme s ním pracovať počas celého zimného obdobia bez zaťažovania našich vlasov.

Rozfúkané vlasy

V suchých miestnostiach s nízkou vlhkosťou sa vlasy veľmi rýchlo zelektrizujú. Preto ako prvú pomoc použite umelú alebo kovovú kefu či hrebeň. Takisto sa elektrostatických výbojov vo vlasoch môžete zbaviť prečesaním s hrebeňom z čisto prírodného dreva alebo rohu, s ktorým vlasy dostaneme pod kontrolu.

Pomocník ako stylingový krém nie je nikdy na škodu, hlavne v takýchto chúlostivých prípadoch. Ľahko si ho rozotriete v dlaniach a vmasírujete do vlasov. Sérum proti kučierkam alebo špeciálny kondicionér v spreji, ktorý toto elektrizujúce iritovanie ukončí, by ste mali mať vždy po ruke.

Noste správnu čiapku

Sú vaše vlasy stále príliš citlivé a môžeme povedať, že pod čiapkou vždy zkolabujú, napriek všetkej snahe, ktoré na odstránenie tohto problému vynaložíte? Možno sa stačí len zamyslieť nad správnym typom čiapky alebo klobúčika. Čiapky bez obruby, ktorá tlačí na pokožku hlavy sú ľahšie a preto šetrnejšie, rovnako ako čiapky, ktoré vám sú nie sú tesné alebo priveľmi priliehajúce.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...