Skip to Content

20. roky - Veľký Gatsby a krásne účesy

Móda a štýl z búrlivých 20-tych rokov sa neustále vracajú. Cítenie, konvencie a móda z tohto obdobia sú stále atraktívne a poskytujú i dnes mnoho nápadov na tematické oslavy či párty. Práve preto vám ukážeme, ako si vytvoriť účes ako z čias Veľkého Gatsbyho.

Niektoré módne trendy sú natoľko jedinečné a zaujímavé, že sa opakovane vracajú. Búrlivé dvadsiate roky patria presne do tejto kategórie. Klasika je klasika, ale patrí sa do nej zamiešať aj trochu moderny. Napríklad také ikonické vlny v súčasnosti získavajú na flexibilnosti a pružnosti. Nové techniky strihania vlasov dávajú aj ultra krátkym zostrihom úplne iný rozmer a vzhľad. Užite si fotografie z rokov dvadsiatych.

Očarujúci, iskrivý a excentrický, taký je Gatsby štýl

Krátky bob spopularizovala herečka Louise Brooks a nespočetné množstvo žien ju v tom nasledovalo. Aj v dnešnej dobe sa pri výbere účesov inšpirujeme práve 20. rokmi. A nielen v prípade účesov - každá správna žena má doma „malé čierne koktejlky“ ikonickej Coco Chanel. Hoci v časoch ich slávy slúžili predovšetkým ako nerušivý podklad pre iskrivé doplnky a drobnosti, najmä šperky a ozdoby do vlasov. Popustite teda uzdu svojej kreativite a fantázii, vyhrajte sa s trblietavými doplnkami a navštívte tematickú party na štýl Veľkého Gatsbyho. Alebo použite niektorý zo spomínaných detailov v bežný deň a ohúrte hoci aj v práci.

Veľký Gatsby a "flapperky"

"Flapperky" predstavujú typické ženy tejto doby, krásne, noblesné, moderné, samostatné, s krátkym účesom a typickou cigaretou v ruke. Typické „flapperky“ vlastnia neodmysliteľné doplnky dvadsiatych rokov – veľa flitrov, strapce, hodvábne pančuchy, šaty s nízkym pásom, i mužské prvky. Blahobytný Gatsby rád ocení elegantnú dekadenciu, extravagantné doplnky, či opulentné šperky. Nemôže však chýbať ani typický make-up – čerešňovo červené pery, široké očné linky a trblietavé očné tiene.  

Tip: Pre všedný deň v štýle retro zvoľte buď typický účes 20. rokov alebo módne kúsky inšpirované týmto obdobím.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...