Skip to Content

Trendový styling: Falošný drdol

Getty Images

Hviezdy, modelky či blogerky – trendsetterky súčasnosti radi robia veci len tak ledabolo a nedajú dopustiť na polovičný drdol, novú módnu verziu klasického hladkého uzla.

V tomto účese sú iba vrchné vlasy stiahnuté do drdola, ostatné vlasy voľne padajú. Jednoduché, praktické a trendy: to je perfektná vlasová päťminútovka s dlhodobým úspechom. Prinášame vám tie najlepšie vlasové kreácie.

Kde sa podel všeobecne obľúbený hladký uzol, tzv. chignon? Nebojte sa, nezabudlo sa naň, hoci udávači trendov teraz vypínajú iba polovicu svojich vlasov. A môžeme vám zaručiť, že nedokončené drdoly budete čoskoro vidieť na každom kroku.

Polovica Hollywoodu sa už upísala tomuto trendu a pravidelne nosí falošný uzol. Herečka Margot Robbie (na fotografii hore) napríklad stavila na oslňujúcu strapatú verziu, ktorá vyčnieva z radu a v kombinácii s jej chlapčenským zjavom pôsobí mimoriadne sviežo. Ako si aj vy môžete veľmi jednoducho tento polovičný výčes vytvoriť? Dávajte pozor!

Krok za krokom k falošnému drdolu:

 1. Dajte štvrtinu vašich vrchných vlasov bokom a prichyťte ich.
 2. Do zvyšných vlasov naneste malé množstvo púdru pre zväčšenie objemu, aby ste vytvorili nedbalý strapatý vzhľad. Prípadne prebehnite rozpustenú časť vlasov kulmou s malým priemerom, čím vzniknú nenápadné vlnky.
 3. Naneste stylingový krém (s leskom) na tú časť vlasov, ktorú ste oddelili na začiatku. Najskôr ich prečešte od korienkov vlasov dovrchu, potom zase smerom dozadu.
 4. Teraz stočte tieto vrchné vlasy do uzla a prichyťte ich pomocou sponiek a vláseniek.
 5. Aby účes dlhšie vydržal, zafixujte ho ešte trochou laku na vlasy s extra leskom. Hotovo!

Falošný uzol: Kate Mara

Semi-Updo

Kate Mara je dôkazom, že nedokončený drdol nepodlieha žiadnym stylingovým pravidlám. Herečka názorne predvádza polovičný uzol s cestičkou uprostred, ktorý prechádza do dlhšieho vlnitého bobu. Je to elegantná verzia inak tradičného vlasového stylingu.

Tip na úpravu: Umiestnite uzol nižšie na zátylku, aby ste sa viac mohli vyhrať s variáciou cestičky.

Vľavo: Herečka Kate Mara s nedokončeným drdolom a cestičkou uprostred.

Krok za krokom k falošnému drdolu:

Zľava doprava: Nedokončené účesy, vlasy strednej dĺžky s ofinkami alebo uhladená verzia – festivaloví fanúšikovia dokazujú, že falošný uzol je jednoducho niečo, čo musíte vyskúšať.

Bežný, nenáročný a trendový! Z falošného uzla sa vykľul obľúbený festivalový účes. Uvoľnená atmosféra, voľne rozpustené vlasy, čo viac by si trendsetterky mohli želať? Účes dňa vytvoríte veľmi ľahko a napriek tomu má množstvo nesporných kvalít. Dokonca aj ženy s ofinami vedia, ako tento slušivý účes pristane ich vlasom.

 

Falošný drdol
Polovičný uzol slávi svoju vrcholnú sezónu, čo je vidieť aj na záberoch z festivalu Coachella.Vezmite vrchné vlasy, vytvorte drdol a je to!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...