Skip to Content

4 divy – 4 tváre Schwarzkopf Looks 2013

To by ste sa čudovali, aké sa na Slovensku rodia divy! Aj tento rok sa štvorici porotcov – vizionárov podarilo nájsť tváre, ktoré ideálne zosobnili štyri looky vo fotoeditoriáli Schwarzkopf s názvom New York Divas. Fotografie z tejto kolekcie boli predstavené v novom čísle časopisu Eva a skutočne je čo obdivovať!

Simona Beňová, Kristína Činčurová, Kristína Mrázková a Natália Ondáková svojou krehkou a nadčasovou krásou vdýchli nový život opustenej továrni Slovnaftu Rafinery Gallery. „Vytesané“ do dokonalej podoby kaderníkom Zolim Takácsom, módnym návrhárom Borisom Hanečkom a vizážistkou Luciou Mikulovou ich zvečnilo presné oko fotografa Jakuba Klima. Bohyne zostúpili na zem a zažiarili v plnej kráse.

Jedna z víťaziek, Natália Ondáková, opísala svoje dojmy takto: „Na výsledku pracoval celý tím a všetky sme prešli veľkou zmenou. Každej z nás to prospelo a osviežilo nás to.“

Dokonalý styling s poriadnou dávkou atmosféry

Kolekcia Schwarzkopf Looks už tradične prináša exkluzívny prehľad najnovších trendov v oblasti účesov. Styling vlasov sa tentoraz nesie v znamení strohých, čistých línií. Hladký či zvlnený look podčiarkuje moderný pôvab a sebavedomie súčasnej ženy, ktorá je rebelkou a zvodkyňou zároveň.

Špecialitou slovenskej verzie sa stal „duch miesta“ bývalej výrobnej haly. Jej hrany a zákutia sa objavujú v pozadí a tvoria prekvapivý kontrast s technicky dokonalým vyhotovením účesov. Autorom myšlienky spojiť krásu starého a nového, dodať zašlým časom trocha čerstvého lesku, je sám Jakub Klimo: „Stále snívam o tom poprechádzať sa v minulosti po bratislavských uličkách, kde boli nádherné staré továrne. Tak ako Demarchelier fotografoval účesy na čistom pozadí, tak som ich fotil aj ja, aby sme videli ich kvalitu a detaily. Zákulisné čiernobiele náladové fotografie pri česaní, pózy na zaujímavých miestach sme zachytili v priestoroch, ktoré ponúka táto továrnička.“

Look Fringer – Simona Beňová

Look Fringer – Simona Beňová

„Manhattan ako vyšitý, alebo skôr lyrická metafora Manhattanu“ opisuje Boris Hanečka look, ktorý je podľa neho živý a neuveriteľne sexi. Vizážistka zvolila dymové líčenie, ktorým zvýraznila len jednu časť tváre, oči a pery zostali „nahé“, v telovom odtieni.

Účes – jeho podstatou je ofina, hranatý strih a rovnaká dĺžka vlasov. Výrazný charakter mu dodala mrkvovo ryšavá farba, zatiaľ čo končeky sú vo svetlejšom ombre odtieni.

Look Sleek color – Kristína Činčurová

Look Sleek color – Kristína Činčurová

Tento účes je spomienkou na 70.roky, Berlín, glamour hippies, no napriek tomu pôsobí veľmi moderne a mladistvo. Líčenie pier je dokonale zladené s farebnými pramienkami, čoho výsledkom je pútavý farebný súzvuk.

Účes – Prirodzená farba vlasov modelky je skombinovaná s odtieňom ružovej. Vlasy sú premelírované a časti zafarbené na ružovo prešli zosvetlením takmer do biela. Tento look si vyžaduje dokonalé farebné spracovanie a je treba sa oň starať, aby farba vydržala čo najdlhšie.  

Look Gloss – Kristína Mrázková

Look Gloss – Kristína Mrázková

Boris Hanečka ho vidí ako modernú verziu popolušky, ktorá stále sníva o princeznovských vlasoch, ale vyvažuje ich strohými doplnkami v chlapčenskom štýle. Tento look je spojením čistých línií s výrazným líčením a dýcha z neho francúzska elegancia.

Účes – základ tvorí krásna lesklá farba, ktorú vytvoríte pomocou studeného hnedého odtieňa. Vlasy sú v prednej časti prestrihané, aby padali do tváre. Konečný tvar dosiahnete s použitím hrubej kulmy, po vychladnutí učešte pramene do požadovaného tvaru.

Look Big Bob – Natália Ondáková

Look Big Bob – Natália Ondáková

Z tohto účesu na prvý pohľad dýcha nostalgia 60.rokov, opäť však v novom a sviežom prevedení. V líčení dominujú oči s výraznou linkou a jemnejším ale sýtym farebným tieňovaním.

Účes -  Vlasy nie sú zosvetľované, len jemne premelírované. „Retro“ objem na vrchu hlavy dosiahnete fúkaním, tužidlom pre objem vlasov a tupírovaním. Pôvabnou bodkou je použitie jednoduchej zamatovej čelenky.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...