Skip to Content

Vlásenky, štipce a spol.: Stručný sprievodca stylingovými vychytávkami

Aké kadernícke pomôcky sa hodia k akému účesu? Všetko vám objasníme a prezradíme, ako tieto malé doplnky správne používať na zopnutie, stiahnutie a styling vlasov.

Praktické, štýlové a nenahraditeľné: Štipce a ďalšie kadernícke doplnky sú maličkosti, bez ktorých sa nezaobíde žiaden dokonalý look. Predtým, než odhalíme, na aké účesy sú určené, vám ich stručne predstavíme:

Vlásenky

Dekoratívne a praktické: Vlásenky

Na prvé miesto v našom zozname sme zaradili vlásenky a má to svoj dôvod – tieto praktické sponky vás zachránia snáď v každej situácii. Okamžite pripevnia malé pramienky, udržia na mieste vlasové doplnky najrôznejšieho druhu. A s trochou zručnosti a originality z nich samých môžete vytvoriť umelecké dielo. Nechajte sa inšpirovať tu

Charakteristické znaky: Jedna hladká a jedna zvlnená strana, sú vyrobené z kovu. Ich ostré konce pokrývajú plastové násadky a chránia tak vlasy pred poškodením.

Aplikácia: Do vlasov ich zapínajte nie hladkou ale zvlnenou stranou smerom dole. Prečo? Nerovný povrch sa prispôsobí tvaru hlavy omnoho lepšie a zaručí väčšie spevnenie účesu.  

Sponky

Neviditeľné: Sponky na styling vyčesaných účesov

Sponky sú akousi sivou eminenciou medzi stylingovými nástrojmi, skvele sa hodia na neviditeľnú fixáciu pramienkov alebo zapletaných účesov. A sú ako stvorené na upevnenie výčesov akéhokoľvek druhu. Ich úzky tvar a rovné konce umožňujú, aby sme ich ohli do požadovaného tvaru, záleží na účese a spôsobe úpravy.

Charakteristické znaky: Tvar do „U“ s vrúbkovanými stranami, ktoré sa smerom ku koncu zužujú.

Aplikácia: Najkôr obe strany sponky od seba trochu oddeľte a do polovice ju zapichnite do vlasov. Potom ich jedenkrát obráťte a dobre ukryte vo vlasoch. 

Štipce

Rýchle zopnutie: Štipec vám pomôže udržať vlasy preč z tváre.

Štipce si v uplynulých rokoch príliš neškrtli, kadernícke trendy ich používaniu evidentne nepriali. Boli považované za staromódne a nevkusné, no v skutočnosti ide o geniálnych pomocníkov. Hrebienok štipca sa jednoduchým pohybom uzavrie a je schponý udržať vlasy na uzde bez toho, aby ich nepríjemne ťahal. Mali by sme ho začať brať opäť vážne aj pokiaľ ide o štýl a vzhľad účesu. Viac zistíte v našej galérii.  

Poznávacie znaky: Predĺžená spona s pružinkou a so zúbkami, ktoré do seba zapadajú.

Aplikácia: Vezmite širší prameň vlasov, otvorte štipec a vlasy ním zopnite.

Spony

Štipce, sponky a ďalšie pomôcky
Skrášľovací prostriedok: Spony do vlasov ozdobia váš účes.

Čo dákže spona do vlasov? Vďaka nej sa váš účes stane neprehliadnuteľný! Okrúhle, trojuholníkové alebo v tvare štvorca – tieto dekoratívne doplnky môžu mať farby a tvary od výmyslu sveta. Kovové tóny ako zlato či striebro vo vlasoch obzvlášť príťažlivo vyniknú a sú nositeľmi nadčasovej krásy.

Charakteristické znaky: Ozdobný dizajn a pružinkové zapínanie.

Aplikácia: Otvorte sponu, kovovú pracku umiestnite pod vlasy a potom sponu stisnutím znovu zapnite. Aby ste dosihli extra spevnenie, prameň vlasov najskôr stiahnite do gumičky a až potom zopnite sponou.  

Ďalšie stylingové nápady s týmito malými-veľkými pomocníkmi nájdete v našej galérii.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...