Skip to Content

Skroťte elektrizujúcie vlasy

Nemusíte urobiť nič viac, než prečesať si vlasy hrebeňom alebo si obliecť rolák, aby vaše vlasy zelektrizovali. Elektrizujúce vlasy nepristanú nikomu a navyše sú otravné. Našťastie my vieme, ako tomu zabrániť.

Za elektrizujúcimi vlasmi hľadajte fyziku. Trenie vytvára statickosť a pri tomto procese sa maličké kladne nabité elektróny dostávajú do vlasov. Tento proces je tiež známy ako ionizácia. Jednotlivé vlasy sa nabijú kladnou energiou a preto odstávajú. Mimochodom, efekt je tým horší, čím sú vlasy suchšie a čím viac starostlivosti potrebujú. Výživná kúra alebo kúra v spreji sú preto najlepšou voľbou po umytí vlasov. 

Prezradíme vám trik, aby suché vlasy neelektrizovali. Rozotrite minimálne množstvo vosku alebo pomády medzi prstami. Potom si nimi prejdite asi tak štvrtinu ešte stále "poslušných" vlasov. Takto skrotíte vlasy bez toho, aby ste ich celé pretreli voskom. Táto metóda funguje výborne aj s tonikom na končeky vlasov, ktorým môžete nahradiť vosk alebo pomádu.

Elektrizujúcim vlasom sa tiež vyhnete používaním vhodnej kefy na vlasy. Kefy s prírodnými štetinami skrotia vlasy oveľa lepšie ako tie s plastovými štetinami a sú tiež k vlasom jemnejšie. V prípade, že vlasy stále elektrizujú použite trochu laku na vlasy pre suché alebo poškodené vlasy, ktorý nastriekate na štetiny kefy, a potom ňou prečešte vlasy.

Dajte zbohom elektrizujúcim vlasom!

 • Nečešte si vlasy v zapätí ako prídete zo zimy. Statický efekt je výnimočne silný po vstupe do teplej miestnosti.
 • Ak vám zelektrizujú vlasy počas skúšania oblečenia v obchode, roztrite trochu krému (napr. na ruky) medzi prstami a prejdite si nimi jemne po vlasoch.
 • Špeciálne navrhnuté fény a kefy pre elektrizujúce vlasy neutralizujú kladný elektrický náboj, ktorý je zodpovedný za lietanie vlasov.
 • Postupné zostrihané vlasy sú viac náchylnejšie k elektrizovaniu ako dlhšie, rovno zastrihnuté vlasy, ktoré sú ťažšie, a preto ťažšie zelektrizujú.
Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...