Skip to Content

Objem do vašich vlasov - ako na to?

Takmer každá druha žena (48 percent) by chcela mať vlasy s väčším objemom. Ste jedna z nich? Nebojte sa, pomoc je na ceste. Je tu riešenie, aj keď sú vaše vlasy jemné alebo neposlušné. Podelíme sa s vami o naše tajomstvá, ako dodať vlasom objem pomocou fénu a natáčok. Tiež vám prezradíme tipy ohľadom starostlivosti a stylingových produktov.

Dodanie objemu vašim vlasom
Objem nemusí siahať nad vašu hlavu!

Je tu koniec spľasnutých vlasov. Špeciálne rady produktov pre jemné a neposlušné vlasy vám pomôžu získať objem. Šampóny, masky a kúry s kolagénovým komplexom dodajú vlasom viac pevnosti a okamžite vytvoria dojem veľkého objemu. Produkty vlasovej starostlivosti skrotia vaše vlasy.

Pre čo najlepší výsledok by ste mali použiť pred fénovaním tužidlo bez obsahu alkoholu. Dodá vašim vlasom viac objemu a nevysuší ich. Jednoducho vysušte vlasy uterákom a potom do nich naneste penové tužidlo. Ak máte dlhšie vlasy, tužidlo použite len pri korienkoch.

Sušenie vlasov v protismere rastu vytvára objem

Vašim najlepším spojencom pre vytvorenie objemu je fén a správna kefa na vlasy. Vysušte vlasy na stredne tepelnom stupni fénu, aby zostali trochu vlhké. Pre kučeravé vlasy je vhodný fén s rozptyľovačom vzduchu. Vlasy fénujte malými krúživými pohybmi. Okrúhla kefa dodá požadovaný objem dlhým rovným vlasom.

Najskôr zoberte vrchnú časť vlasov a zopnite ich na vrchu hlavy. Potom spodné vlasy, počas fúkania, natáčajte na okrúhlu kefu. Fúkanie zakončite tým, že ponecháte kefu na chvíľu vo vlasoch. Nechajte vlasy vychladnúť a vyberte kefu bez toho, aby ste porušili tvar vlasov. Túto istú techniku použite následne aj na vrchné vlasy.

Veľký objem: Šesť rád od profesionálov

 • Nefúkajte si vlasy dole hlavou. Vedie to len k divokým a neposlušným vlasom. Lepší výsledok získate, keď si nakloníte hlavu na stranu a vyfúkate vlasy pomocou plochej kefy      
 • Z času na čas si cestičku učešte na opačnú stranu ako zvyknete. Okamžite to dodá vlasom viac pružnosti 
 • Lak na vlasy vám dodá viac objemu, ak budete vlasy lakovať prameň po prameni, ako keby ste ich zalakovali spolu
 • Použitím nahriatych natáčok okamžite získate väčší objem. Pamätajte, aby ste získali bohatý objem, musíte použiť veľké natáčky. Čím menšie natáčky, tým je väčšia pravdepodobnosť, že si vytvoríte kučery
 • Uistite sa, že vaša kefa na vlasy je dostatočne veľká. Štetiny by mali jemne presahovať cez natočené vlasy. Táto technika dodá vlasom objem, ale aj perfektný lesk
 • Používajte stylingové produkty na posilnenie štruktúry vlasov, ako gély a šetrné vosky. Tiež dávajte pozor, aby ste stylingové produkty aplikovali na končeky, a nie ne korienky vlasov
Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...