Skip to Content

Ako povedať kaderníkovi, čo chcete?

Nie je vždy jednoduché vysvetliť kaderníkovi, aký účes chcete. Radi vám pomôžeme, aby ste predišli komunikačným problémom predtým, ako je už príliš neskoro na dosiahnutie želaného účesu.

Tip 1: Prineste kaderníkovi obrázky 

Obrázok je hodný tisíc slov. V časopise alebo inej publikácii môžete naraziť na obrázok účesu, ktorý sa vám páči. Mali by ste ho vziať so sebou, keď najbližšie pôjdete ku kaderníkovi. Obrázky môžu pomôcť, ak je na nich vidno účes spredu, zozadu aj z boku, alebo ak máte aj ďalšie obrázky podobného účesu. Ak si kaderník myslí, že zvolený účes nie je pre vás vhodný, mal by vám navrhnúť inú alternatívu.

Tip 2: Hovorte s kaderníkom o účese, ktorý chcete a potrebujete 

Pri prvom stretnutí s kaderníkom by ste ho mali upozorniť na to, koľko času máte na každodennú úpravu. Ste väčšinou v rannom zhone a preto si potrebujete len umyť vlasy a ísť? Chcete si nechať niekedy vlasy prirodzen vyschnúť, alebo vám viac vyhovuje fén, okrúhla kefa a stylingové produkty? Hovorte o svojom životnom štýle a spomeňte, či pracujete v konzervatívnom alebo modernejšom prostredí. Tiež by ste mali byť oblečené spôsobom, ktorý charakterizuje vašu osobnosť a životný štýl. To napovie vášmu kaderníkovi čo sa vám páči, a či sa vám bude účes hodiť k celkovému imagu. Uistite sa, že vie, čo od neho očakávate.

V prípade, že plánujete radikálnu zmenu účesu, mali by ste si predtým vyžiadať extra konzultáciu. Inak sa vám môže stať, že kaderník na vás nebude mať dostatok času.

Tip 3: Dajte kaderníkovi presné inštrukcie

Ak chcete mať účes kratší, mali by ste presne povedať, o koľko kratší si ho predstavujete. Najlepšie je, ak ukážete prstami dĺžku požadovaného skrátenia vlasov. Povedzte „ Najviac skráťte vlasy o toľkoto, nie viac prosím.“ Nedávajte inštrukcie, ktoré si môže kaderník vysvetliť úplne inak, ako napríklad „Chcem skrátiť len končeky.“

Tip 4: Pýtajte sa! Radšej si byť istá, ako nespokojná

Ak si nie ste so svojim kaderníkom ešte blízki, nemali by ste mu dovoliť, aby vám ostrihal vlasy podľa jeho predstavy. Hneď sa opýtajte, ako má v pláne ostrihaťn vaše vlasy. Stále sa pýtajte a pokojne si vypýtajte obrázok účesu ak neviete, akú metódu chce použiť alebo o čom vôbec rozpráva.

Tip 5: Sledujte nožničky 

Mali by ste stále sledovať, čo kaderník robí, aj keď si chcete oddýchnuť po náročnom dni. Ozvite sa hneď, ako ste s niečím nespokojná, kým je ešte čas to zmeniť. Dobrý kaderník bude pozitívne reagovať na vašu participáciu a bude rešpektovať vaše želania. Rozhodne by nemal reagovať neprimerane a vy by ste sa nemali cítiť nepríjemne, veď koniec koncov sú to vaše vlasy. Buďte priateľská ale priama, ak nič iné nezaberie ukončite svoju návštevu. Obyčajne by vám nemali nič účtovať. Kaderníci netúžia po zlej reputácii.

Tip 6: Stylingové produkty

Opýtajte sa svojho kaderníka na stylingové produkty. Môže vám pripraviť výber produktov, ktoré sa najlepšie hodia pre vaše vlasy. Tiež si môžete s kaderníkom pohovoriť o vašich obľúbených produktoch a tiež o ich najvhodnejšom použíití. Budete prekvapená množstvom tipov, ktoré sa takto dozviete.

Tip 7: Buďte úprimná!

Úprimnosť sa vypláca! Pár dní po opustení kaderníctva sa vám môže stať, že sa neviete stotožniť so svojim novým účesom. Aj pár dní po návšteve kaderníka sa môžte u neho sťažovať. Prvý najlepší krok ku zvládnutiu tejto situácie je telefonát. Dobrý kaderník vám opraví účes bez zaúčtovania.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...