Skip to Content

Športovci a starostlivosť o vlasy

Keď skončí tréning a hry v teréne, muži chcú byť vo skvelej forme aj čo sa týka ich vzhľadu. Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Tieto faktory si vyžadujú špeciálny režim v starostlivosti o vlasy. Prezradíme vám dôležité fakty o produktoch a stylingu pre športovcov.

Športové disciplíny ako tenis, plávanie, surfovanie a beh zabezpečujú skvelú zábavu, endorfíny a sú súčasťou zdravého životného štýlu. Tieto aktivity a prostredie, v ktorom ich vykonávame, však môžu pre vlasy a pokožku hlavy znamenať neželaný stres. Takže po radovánkach strávených na ihrisku či v bazéne je dôležité vlasom poskytnúť správnu starostlivosť. A praktický účes sa tiež počíta.

Atléti: ako si udržať príťažlivé vlasy

Vlasy vyzerajú najlepšie, ak majú dostatok vlhkosti a vzduchu. Aby tie vaše boli čo najlesklejšie, máte chuť stiahnuť si kúpaciu čiapku či čelenku hneď, ako je to možné. Dbajte na to, aby ste si hneď po športovaní dôkladne rozčesali vlasy. Tento rituál z nich pomôže odstrániť soľ a pot.

Vlasy a pokožku hlavy si opláchnite vlažnou vodou. Potom si ich umyte jemným šampónom a ošetrite kondicionérom. Po umytí vlasy pomocou uteráku jemne osušte. Ideálna starostlivosť o vlasy však nekončí použitím šampónukondicionéru. Česanie vlasov hrebeňom či kefou s kančími štetinami funguje najlepšie. Tento materiál vyhladí vlasové vlákna a stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy. Nakoniec vlasy nechajte uschnúť voľne na vzduchu.

Strihy a účesy pre športovcov

Športovci a starostlivosť o vlasy

Pretože vlasy atlétov pravidelne prichádzajú do styku s potom, špinou, chlórom a slanou vodou, optimálnym riešením sú nekomplikované strihy a účesy. Najvhodnejší look pre mužov holdujúcich športu je taký, ktorý vyzerá skvele dokonca aj vtedy, keď si vlasy nijak neupravujú a nechajú ich len voľne uschnúť.

Vľavo: Jednoduché strihy sú pre športovcov ideálne.

V porovnaní s krátkymi strihmi, môžu byť aj dlhé vlasy šikovnou voľbou pre atléta. Dlhšie vlasy si môžu totiž bez problémov stiahnuť do copu. V pracovnom nasadení strávi napr. Zlatan Ibrahimovič mnoho času na futbalovom ihrisku. Jeho drdol  (vľavo) a polovyčesaný drdol (vpravo) predstavujú praktické stylingové riešenie, ktoré mu naozaj pristane.   

Vľavo: Zlatan Ibrahimovič je skvelý futbalista. Neskóruje však len na ihrisku ale aj vo výbere účesov. 

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...
 • Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop

  Trendy účesy 2019

  Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop
  ...

  Schwarzkopf TrendLooky 2019 boli navrhnuté pre silné, sebaisté ženy. Expert na vlasy, Armin Morbach, vytvoril celkovo päť účesov. Predstavujeme Vám jeden z nich: Trendy cop.

  ...