Skip to Content

Top nápady na účesy: Zapletaná ofina

Je praktická a navyše má šmrnc! Nielenže predstavuje rafinovaný spôsob, ako skrotiť poletujúce vlasy – túto kreáciu zaručene nikto neprehliadne. Okoreňte svoj look novým, originálnym prvkom à la vrkoč nad čelom. Nevšedný účes, ktorý sa skvele hodí na každý deň, s dávkou extravagancie a ultra jednoduchou úpravou.

Na obzore sa zjavil nový trend! Zapletané účesy sú dnes neuveriteľne populárne a doba si vyžaduje ďalšie a ďalšie obmeny. Tento look nás presvedčil doslova okamžite, pretože skvele vyzerá a navyše prináša nesporné výhody. Vďaka pár jednoduchým krokom zvládnete aj bez väčších skúseností zapliesť svoju ofinu smerom od tváre – výsledkom bude horúci hit, ktorý je praktický a zároveň príťažlivý. Či už si ho upravíte na strapato alebo uhladene a slávnostne – doplníte s ním akýkoľvek outfit. Zapletaná ofina je naozaj variabilná – od odvážneho kontrastu (rock verzus romantika) až po športovú eleganciu. Komu pristane? OK, s pixie a mini ofinou ju asi nevyčaríte, no inak si rozumie s akoukoľvek dĺžkou vlasov. Máte odvahu otestovať aktuálny trend medzi účesmi? Prinášame vám návod, ako na to:    

Zapletaná ofina: Prečo je taká originálna?

Na zapletanej ofine nás najviac zaujalo to, aká je mnohotvárna. Môžete ju upraviť ako tenký aj hrubý vrkoč, uhladiť alebo zvlniť. Stačí vyskúšať niekoľko variantov a zistiť, ktorý z nich sedí vašim vlasom najlepšie. Ak máte ofinu siahajúcu po obočie, odporúčame upliesť z nej francúzsky vrkoč. V prípade, že máte všetky vlasy rovnako dlhé, môžete sa pustiť do akéhokoľvek looku. Pôvabne rozpustených vlasov, cool looku so strohým vrkočom alebo avantgardy v podobe asymetrického účesu - sofistikovaný zapletaný prvok vám zakaždým jedinečne olemuje tvár.

Zapletaná ofina: Návod krok za krokom

Dosť bolo filozofovania na pletenú tému – je čas pustiť sa do akcie a nasledovať náš postup.

Čo budete potrebovať: Tužidlo, hrebeň, gumičku, vlásenky a lak

Ako na to:

1. Aby boli vlasy lepšie tvarovateľné, votrite do nich ešte za vlhka tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky a vyfúkajte si ich fénom.

2. Vlasy prečešte a vytvorte cestičku na strane.

3. Na temene vyčleňte prameň vlasov a rozdeľte ho na tri časti.

4. Začnite zapletať francúzsky vrkoč pozdĺž čela asi tak do polovice. Preložte ľavý pramienok cez stredný a potom pravý pramienok cez stredný.

5. Proces opakujte a pri každom kroku pridávajte malý pramienok vlasov zvonku k ľavému aj k pravému pramienku.

6. Týmto spôsobom pokračujte až ku krku, potom do vrkoča pridajte zvyšné dĺžky vlasov a stiahnite ich do copa alebo do drdola.

7. Pletenú časť ešte upevnite vlásenkami a účes zafixujte lakom.

Stylingový tip: Ak vrkoč trochu roztiahnete a vyberiete z neho pár pramienkov, bude výsledok pôsobiť nedokončene a cool.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...