Skip to Content

Šialenstvo "Mad men" – účesy šesťdesiatych rokov sú späť

Getty Images

Americký seriál Mad men je hitom a účesy protagonistiek sú viac než trendy. Ukážeme vám, ako dosiahnuť hviezdne účesy krok za krokom. Je to naozaj jednoduché. Poodhalíme vám aj najkrajšie a inšpiratívne účesy z módnych prehliadok.

Veľké módne domy prezentovali štýl prehnaných úľov, objemné vlasy v zadnej časti hlavy a rovno zastrihnuté ofiny. Je zrejmé, že dizajnéri si pre vlasové trendy jar/leto 2011 vzali inšpiráciu z televízneho seriálu ‘Mad Men’. Elegantný look šesťdesiatych rokov sa môže javiť ako ozajstná výzva, avšak tieto účesy sa dajú vytvoriť jednoduchšie, ako si mnoho žien myslí. Vďaka novým technológiám sa môžeme spoľahnúť na kulmy, žehličky na vlasy a nahrievané nátačky pre šetrnú úpravu a jemný styling vlasov.

Tajomstvo účesov šesťdesiatych rokov je objem – veľa objemu

Tajomstvom, ktoré stojí za vytvorením "bláznivých hrív" je v objem. "Bláznivá hriva" je v skutočnosti oficiálnym a veľmi výstižným názvom účes, ktorý nosia Betty, Joan a Peggy. Nezáleží na tom, či sa vám páči chvost, vyčesané vlasy alá sixties alebo zvlneného boba, zvolený účes si žiada objem a patričnú prípravu.

Nechajte vlasy po umytí voľne schnúť. Vlasy by mali byť maximálne mierne vlhké. Predtým, než použijete kefu na vlasy alebo nahrievané nátačky, naneste na vlasy malé množstvo penového tužidla na objem. Nechajte natočené vlasy úplne vyschnúť. Teraz sú pripravené naďalší styling.

Tip: Použite pomádu, vosk a veľké množstvo laku na vlasy aby váš účes dokonale držal tvar. Tak isto to robili aj v "swingových" šesťdesatych rokoch.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...