Skip to Content

Uzol à la samuraj: Horúci trend v pánskom stylingu

Od uzla na temene až po polovyčesaný drdol – dlhovlasí muži už dokážu so svojou hrivou doslova čarovať. A ako vyzerá aktuálny trend v pánskych vyčesaných účesoch? Štýlový samuraj! Tento populárny účes, ktorý sa čoraz častejšie objavuje na uliciach veľkomiest, je inšpirovaný tradičnými japonskými bojovníkmi a zápasníkmi sumo.

To vyzerá na súboj pohlaví! Ženy by sa mali mať na pozore – páni tvorstva by ich totiž čoskoro mohli zosadiť z módneho trónu. Honba za nápaditým lookom už dávno nie je iba výsadou žien. Aj medzi mužmi sú dlhé vlasy čoraz obľúbenejšie, pretože poskytujú priestor pre kreativitu a originálny styling. Najnovší vývoj udalostí zo sveta pánskej módy naznačuje, že muži rozhodne nehodlajú zostať pozadu. Privítajte samurajský uzol!   

Top variácie pánskeho uzla

Uzol à la samuraj
Ležérny drdol, uzol na temene, samurajský uzol: paleta účesov, z ktorej si vyberie každý muž.

Muži mieria na vrchol! A zdá sa, že si našli novú športovú disciplínu – uviazať si drdol čo najvyššie na hlave. Najskôr sme boli svedkami menej nápadných pokusov ako napr. uzol tesne nad krkom (kresba vľavo), ktorý navodzoval decentný dojem. Z neho sa vyvinul nedbalý štýl s hippie nádychom v podobe ležérneho drdolu navrchu hlavy. Cool look v spojení s plnou bradou a ešte príťažlivejší, ako ho skombinujete s elegantným oblekom!

Potom sa objavil hravý drdol na temene, ktorý už na módnej škále mieril o niečo vyššie. V ňom sú všetky vlasy zavinuté do malého uzla navrchu hlavy. Výsledkom je nenútený, aktuálny a zároveň prirodzený účes. Možno vás napadne: Čo by ho tak ešte mohlo prekonať?  

Naša odpoveď znie: Uzol à la samuraj (vpravo)! Vlasy sú v tomto prípade stiahnuté do uzla ešte vyššie a poznávacím znamením je (ne)upravený vzhľad. Z najnovšej interpretácie populárneho pánskeho účesu sa pomaly stáva hit módnych prehliadok mnohých pánskych značiek. 

Samurajský uzol: Charakteristické znaky

Niet divu, že sa tento hrdinský účes stihol udomácniť aj na uliciach - objavuje sa na hlavách hipsterov a trendsetterov. Čím dlhšie vlasy, tým divokejší look! A aby ste vytvorili účes, ktorý spoľahlivo odolá nástrahám každodenného života vo veľkomeste, zopnite ho dvoma gumičkami (bude vyšší a pevnejší) a zafixujte ho štedrou dávkou laku. Skvelý a nezničiteľný styling, ktorý nikto neprehliadne!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...