Skip to Content

Muži milujú účes Shag

Getty Images

Popom inšpirovaný „Shag“ je nový trendy účes roku 2012, či už je krátky, stredne dlhý, vrstvený alebo strapatý. Muži po celom svete objavujú tento štýl. Ukážeme vám, ako nosia ofiny mužské hviezdy.

Účes „Shag“ bol vytvorený kaderníkom Paulom McGregorom. Je preň charakteristické, že vlasy sú vrstvené s rôznymi dĺžkami. Vlasy sú bohaté v hornej časti hlavy a na okrajoch sa stenčujú do prameňov.

V sedemdesiatych rokoch začal byť Shag súčasťou účesov tak mužov ako i žien. Mick Jagger a ďalšie dobre známe hviezdy si tento ležérny účes hneď zamilovali. To nie je vôbec prekvapujúce vzhľadom na mnoho výhod, ktoré tento účes ponúka. Presvedčte sa sami.

Shag pre pánov je späť v plnej sile

Vlasy sú postupne zostrihané, rozvetvené v rámci účesu, môžu byť veľmi krátke, alebo siahať až k ramenám. Nám sa najviac pozdáva Shag s cestičkou na stred. Samozrejme, máme na mysli nepravidelnú a strapatú cestičku, ktorou dosiahnete strapatý look. Je jasné, že neupravený look môže byť pre ženy veľkým lákadlom. Shag je skrátka odrazom zábavy, otvorenosti a mladistvej nonšalancie. Shag vyzerá tiež výborne v prechodnom období do nového účesu. Muži zbožňujú jednoduchý štýl.

Účesy pre mužov: Stylingové tipy pre Shag

Vlasy najprv umyte šampónom, naneste do nich penové tužidlo a vyfénujte. Pri fénovaní si pomocou prstov vytvorte strapatý look. Vlasy následne vytvarujte tak, ako sa vám to páči. Nechajte vlasy vyschnúť prirodzene na vzduchu. Ak máte redšie vlasy votrite si do vlasov trochu penového tužidla pre objem vlasov predtým, než si začnete sušiť hlavu jej pohadzovaním hore dolu. Naneste si na prsty trochu stylingového gélu a následne ho aplikujte do vyschnutých vlasov. Toto vám zaručí lepšiu štruktúru účesu. Použite vosk na vlasy, ktorým zdôrazníte jednotlivé pramene a končeky vlasov. Hustá brada vyzerá k strapatej ofine viac než dokonale.

Účesy pre mužov: Ako na perfektný Shag

Gél a vosk nie sú jedinými nástrojmi, ktoré dodajú účesu ten správny tvar. Melír je tiež skvelým trikom. Keith Urban zvolil niekoľko odtieňov melíru, zatiaľ čo Owen Wilson použil jemnejšie odtiene jednej farby s tým istým zámerom.

Dúfame, že v našej galérii mužských účesov hviezd nájdete tú správnu inšpiráciu pre váš účes.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...