Skip to Content

Podstrih – Trendy účes pre mužov

Mužný, extravagantný a absolútne trendy – „podstrih“ sa ocitol v centre pozornosti odvážnych mužov a stal sa z neho populárny účes, ktorý rúca spoločenské tabu. Tento variant zahŕňa vlasy oholené po celom obvode hlavy do tvaru kruhu, zatiaľ čo na temene sú dlhšie. Prinášame vám niekoľko ďalších variácií, ktoré sú momentálne na vrchole popularity.   

Krátke alebo dlhé? Účes, o ktorom hovoríme, prekvapivo nevyžaduje jasné rozhodnutie. Podstrih sa hodí k obom, na jednej strane je to extravagantný, no na druhej naozaj univerzálny pánsky účes. Skutočne ho môžete upraviť na niekoľko spôsobov -  ako uhladený, nedokončený alebo zapletený do vrkoča. Niet divu, že tento štýl je v súčasnosti vysloveným hitom.

Charakteristický prvok podstrihu: Spodná časť hlavy siahajúca niekde ku spánku je zostrihaná nakrátko alebo vyholená a vlasy navrchu sú o niečo dlhšie. Ostrý kontrast alebo naopak plynulý prechod robí z tohto účesu „2 v 1“ buď vyslovene ležérny alebo super cool look. A ktoré verzie tohto účesu momentálne dobýjajú pánske srdcia? Čítajte ďalej! 

Módny podstrih: Nová vlna

Trendy účes XXL: V tejto novej verzii siahajú extra dlhé kučeravé vlasy vpredu až pod obočie. Vlasy po stranách sú dlhé zhruba jeden až dva centimetre. A stylingový potenciál tohto strihu nepozná hranice! S pomocou penového tužidla a fénu nakopnete účes úctyhodným objemom. Najlepší asistenti na každodennú úpravu: vosk a gél. Vďaka nim za minimálny čas vyčaríte bezpočet účesov. Divoko strapatý, kučeravý s ofinou alebo klasicky uhladený dozadu s použitím gélu – tento strih ožije v rukách každého, kto má rád zmenu.    

Tip: Úplne nový look dosiahnete tak, že si vytvoríte cestičku a dlhé vrchné vlasy prečešete nabok namiesto dopredu. Tak bude krátka strana rafinovane zakrytá a podstrihu dodá nový náboj.

Módny podstrih: Mäkký prechod

Podtsrih - cool účes pre mužov
Najemno: Mäkký prechod z vrchných vlasov k podstrihu a tvarovaná briadka nový look príjemne ozvláštnia.

Jemnosť je príťažlivá. Postrih nefunguje výhradne len s drsnými hranami a kontrastom, prechod môže byť najnovšie aj jemný a postupný.
Podstrih vzadu prechádza až k výrazne dlhším vlasom navrchu a odhaľuje tak citlivú stránku tohto trendy strihu.

Novinka: Tvarovaná briadka a vlasy v jednej línii – stretávajú sa na spánkoch, kde sú vlasy ostrihané veľmi nakrátko.  

Módny podstrih: Krátky a výstižný

Podstrih - cool účes pre mužov
Presný tvar: Moderná verzia podstrihu na prehliadke Marcela Burlona.

Trendy podstrih spôsobil senzáciu a teraz vzal na seba neobvyklú podobu mníšskeho štýlu. Extrémne čistý look vyžaduje asi najmenšiu starostlivosť zo všetkých podôb podstrihu, vlasy sú dookola spodnej časti hlavy čo najviac zostrihané, a navrchu tak vzniká kruh dlhších vlasov (asi 1 cm).

Výsledný efekt: moderný, minimalistický a extravagantný.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...