Skip to Content

Na vrchole popularity: Pánsky drdol

Fotolia

Nový objav pre mužov – svoje dlhé vlasy si budú upravovať do drdolu, ktorý sa najnovšie prebojoval do extraligy pánskych účesov! Uvoľnený a ležérny, v uhladenej verzii alebo nadivoko. Muži zbúrali ďalšie tabu, ktoré oddeľovalo ich svet od toho ženského. Ukážeme vám najpríťažlivejšie príklady tejto stylingovej revolúcie.

Pánsky drdol patrí medzi najhorúcejšie trendy súčasnosti. Čoraz viac mužov sa neobťažuje strihaním svojich vlasov. A pretože nemajú chuť deň čo deň chodiť s rozpustenou hrivou, začali riešiť účesy, ktoré by ju dostali pod kontrolu. Momentálne je na čele popularity práve drdol. Donedávna bol tento účes doménou žien, ktoré ho už nosia od nepamäti. Teraz k nim pribudla prekvapivo veľká skupina mužov a uväzovanie vlasov do drdolu sa stáva jednou z najbežnejších foriem stylingu. Jeho prvý výskyt na mužských hlavách vzbudzoval skôr úsmev, no vďaka príkladu hviezd, hipsterov a športových idolov už spoločnosť tento cool účes nadobro akceptovala.

Moderní muži sa už nemusia obávať toho, že budú pôsobiť príliš zženštelo - pole toho, čo je považované za „unisex“, sa postupne dosť rozšírilo. Mimochodom, drdol na hlave nosili už samuraji – a tých by nikto neobviňoval s nedostatku mužnosti. Ak mu budete chcieť dodať extra porciu mužného vyžarovania, jednoducho si nechajte narásť strnisko alebo plnú bradu. A môžete   sa tešiť na reakcie: To je chlap!   

Uzol navrchu hlavy nie je len top trendom dneška, ide tiež o veľmi praktický účes. Nikto od mužov nežiada, aby si zložito fúkali a upravovali vlasy. Nakoniec, v živote sú aj omnoho dôležitejšie veci... Všetko, čo na tento ležérny look budete potrebovať, je gumička a niekoľko jednoduchých krokov. Také ľahké a také štýlové! Úprave drdolu sa v skutočnosti nekladú žiadne hranice: učešte a uhlaďte ho, ak sa chystáte vkĺznuť do obleku, voľne zopnite v kombinácii s džinsami a tričkom a ak máte na sebe koženú bundu, stačí si vytvoriť ultramoderný „falošný“ drdol. Tento účes so sebou prináša novú vlnu kreativity.    

Drdol pre mužov: Falošný uzol

Drdol pre mužov
Z polovice, alebo naplno? Falošný drdol vyžaduje zatočiť len vrchné vlasy, zvyšok zostáva rozpustený.

Polovičný drdol - sto percent príťažlivosti! Ide o jeden z top pánskych účesov dneška. Hlavným rysom je uzol navrchu hlavy, zvyšné vlasy sú ponechané ako rozpustené.

Maximálne jednoduché: Rukami oddeľte vrchnú časť vlasov (až po úroveň uší) a vzadu na hlave si ju zatočte či už do uhladenej, podohnutej slučky alebo do uvoľneného drdolu. Výsledok zopnite gumičkou, podľa možnosti vo farbe vašich vlasov.

Drdol pre mužov: Uhladený štýl

Drdol pre mužov
Žiarivo lesklý: Pánsky drdol vyzerá v uhladenej verzii prudko elegantne. Hmmm, rafinované!

Skutočný gentleman: Uhladeným drdolom prezentuje muž nóbl verziu  svojho ja.

Pred tým, než si ich zopnete, jednoducho vezmite hrebeň a vlasy si starostlivo prečešte dozadu s pomocou gélu. Uhladený uzol najlepšie vynikne, ak si ho uviažete tesne nad krkom. Elegantný outfit dosiahnete, ak k nemu pridáte skvele padnúci oblek. Výsledný efekt? Puristický, sofistikovaný a neprekonateľne moderný.

Drdol pre mužov: Uzol navrchu hlavy

Drdol pre mužov
Vždy na vrchole: Vysoký drdol je hviezdou novej generácie pánskych účesov.

Top štýl: Drdol voľne stiahnutý na temene je ležérnym a univerzálnym lookom, ktorý naočkuje cool aurou naozaj každý outfit.

Charakteristický znak: Jemne nedokončený vzhľad, to znamená, že vlasy nemusia byť dokonale upravené. Extra porcia objemu pomôže uzlu, aby si dlhšie uchoval požadovaný tvar. Aby ste ju dosiahli, votrite si do vlhkých vlasov trocha penového tužidla alebo do suchých vlasov aplikujte púder pre objem ešte pred úpravou. Výsledok bude úchvatný!

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...