Skip to Content

Môžu byť vlasy a slnko kamaráti?

Vrhnite sa na svoju kozmetiku a zistite, koľko máte rôznych prípravku na ochranu pred slnkom: opaľovacie mlieka, vodeodolné krémy a spreje! A čo ochrana pred slnkom pre vaše vlasy? Našli ste niečo, čo by ochránilo vaše vlasy pred nadmerným slnečným žiarením? Prečítajte si ako si udržíte svoje vlasy krásne žiarivé a zdravé, zatiaľ čo si budete užívať slnečné dni vonku.

Leto láka bezstarostnými dňami, hrejivým slnkom a zábavou mimo domu. Už žiadna zima, slnečné teplo a svetlo hreje dušu a všetky zmysly. Avšak život dávajúce slnko znamená námahu pre vaše vlasy. Slnečné lúče a vietor, ktoré sa pohrávajú s vašimi vlasmi tiež ničia lipidovú ochrannú vrstvu okolo každého vlasu, čo sa na vašich vlasoch veľmi rýchlo prejaví. Sú drsné a suché ako slama a ani tie najjasnejšie lúče slnka neodrazia žiadny lesk z povrchu vašich zničených vlasov

Slnko opaľuje aj vašu pokožku. Pri tom ako si užívate slnečné lúče vaša pokožka tmavne vďaka ochranným pigmentom. Pre vlasy platí presný opak. Slnko zosvetľuje pigmenty vo vlasoch, či už máte vlasy farbené alebo nie.

Máme pre vás dobrú správu: Vaše vlasy sa nemusia počas leta vysušovať a ani nemusia stratiť krásnu farbu. Správne ochranné prípravky ochránia vaše vlasy pred nepriaznivým vplyvom slnka. Takže si pokojne užívajte leto bez klobúka so stále krásnymi a žiarivými vlasmi.

Správna ochrana pred slnkom pre vaše vlasy

Používajte prípravky na ochranu pred slnkom počas celého leta, ešte predtým než by silné slnečné UV žiarenie mohlo vlasy poškodiť. Jednoducho zaraďte tieto prípravky k vašej pravidelnej starostlivosti o vlasy po každom umytí vlasov šampónom. 

Vhodné ochranné spreje ochránia vaše vlasy pred nadmerným slnením, než vyrazíte von, užívať si zábavu na slnku, ale i potom. Sprej obalí každý jeden vlas ochranným obalom. Rovnako aj sprej na ochranu pred teplom chráni vlasy pred nepriaznivým UV žiarením.

Prípravky na ochranu pred slnkom naneste do vlasov rovnomerne a nechajte ich pôsobiť aspoň 30 minút, než sa vydáte von a vystavíte vlasy slnku. Kefa alebo hrebeň so širokými zubami pomôžu ochranné prípravky rovnomerne rozotrieť do všetkých vlasov.

Ochrana pred slnečným žiarením je dôležitá nielen pre vaše vlasy, ale i pokožku hlavy. Pokožka je veľmi jemná, a preto sa poľahky spáli na prudkom slnku. Preto by ste mali dbať na to, aby ste naniesli ochranné prípravky najmä na cestičku vo vlasoch.

Ako ochrániť vaše vlasy pre UV žiarením

Nechajte si ostrihať končeky vlasov ešte predtým, než začne kúpacia sezóna. Rozštiepené končeky sa rýchlo zmenia na rozštiepené vlasy. Čerstvo ostrihané vlasy a ich končeky sú silnejšie a viac odolné voči všetkých druhom námahy a poškodeniam.

Po každom kúpaní z vlasov dôkladne odstráňte soľ alebo chlór, tým sa zníži možnosť poškodenia vlasov. Jednoducho si vlasy opláchnite pitnou vodou. Ak nemáte nablízku sprchu jednoducho použite na opláchnutie vlasov neperlivú minerálnu vodu.

Uistite sa, že po dni strávenom na slnku používate veľmi šetrný šampón..

Je dobré všímať si rôzne prejavy vašej pokožky hlavy. Ak máte pocit napnutej pokožky, je čas na hydratáciu vašich vlasov. Aspoň jedenkrát do týždňa by ste mali svoje vlasy vyživovať pomocou regeneračných kúr na vlasy. Takéto prípravky navracajú prirodzenú vlhkosť a obnovujú pokožku hlavy i vlasy.

Prajete si, aby vám tieto rady povedal niekto ešte predtým, než vám slnko stihlo z vlasov „ukradnúť“ lesk a objem? Máme pre vás tiež riešenie pre slnkom zničené vlasy. Produkty proti krepovateniu vlasov fungujú veľmi dobre ako hydratačné kúry a bojujú proti elektrizujúcim, či nepoddajným vlasom.

Slnko ešte viac zosvetlí už odfarbené vlasy. Pozor: Chemická reakcia odfarbených vlasov v kombinácii s iónmi medi či chlóru z vody v bazénoch vám môže vytvoriť v blond vlasoch zelené odtiene. Sme si viac než istí, že po zelených vlasoch netúžite, a preto vám radi pomôžeme: Rozpustite jednu tabletku Aspirínu v jednom litri vody a následne si s týmto roztokom vlasy opláchnite.

Jedzte veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Vitamíny A a B tak ako aj ďalšie živiny pomáhajú udržiavať vlasy silné a zdravé.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...