Skip to Content

Plná sviežosti: Letná starostlivosť o vlasy

Vlasy sa z 10 až 15 percent skladajú z vody. V sparných dňoch sa z nich časť vody vyparí. Je preto nanajvýš dôležité túto stratu vlhkosti nahradiť a pravidelne dopĺňať jej zásoby. Osviežujúce tipy na letnú starostlivosť vám pomôžu ošetriť korunu vašej krásy tak, ako sa patrí, aj počas najväčších letných horúčav.

Keď slnko praží, všetci túžime po sviežich vlasoch a hebkej pleti. Inšpirujte sa našimi tipmi a vaše vlasy budú počas celého leta plné života. 

Letná starostlivosť: Vyberte si šampón a kondicionér, ktoré sú navrhnuté tak, aby vlasy osviežili a zvlhčili.

Najdôležitejšie je zloženie: Produkty starostlivosti o vlasy počas leta by mali v ideálnom prípade obsahovať keratín, pantenol, aloe vera a/alebo výťažok z mäty.

Studená rosa: Chladivý telový sprej neposkytuje injekciu sviežosti len vašej pleti ale aj pokožke hlavy. Energizujúca vôňa je vítaným bonusom. 

Potenie: Pot ochladzuje pokožku a pomáha tiež preniesť olej z pokožky hlavy na vlasy. To spolu so zvýšenou produkciou mazu počas letných dní pravdepodobne spôsobí, že bude nutné umývať si vlasy častejšie. Šampón oplachujte vlažnou vodou, ktorá priaznivo pôsobí na pokožku hlavy a krvný obeh. Jemné ošetrovanie tiež zníži potenie.

Regeneračná injekcia: Elixíry s olejmi poskytnú vlasom namáhaným slnečnými lúčmi potrebnú dávku vlhkosti. Podľa potreby ich môžete nanášať na suché alebo mokré vlasy.

Chladivý efekt: Po dlhom dni strávenom na slnku budú vaše vlasy vďačné za masku, ktorá ich dokonale ošetrí a zjemní pokožku hlavy.

Prvá pomoc pre končeky: Letné horúčavy sú mimoriadne drsné ku končekom vlasov. Séra na končeky vlasov pomáhajú predchádzať ich vysušovaniu.

Svieža vnútri i na povrchu: V tomto období je nevyhnutné prijímať zvýšený objem tekutín. Voda bez bubliniek a nesladený zelený čaj vám vynikajúco zaženú smäd.

Profesionálny kaderník a vizážista Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, ako vďaka pár krokom premeníte vaše poškodené vlasy na lesklú a zdravú hrivu.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...