Skip to Content

Účes mesiaca: vzdušné vlny Cindy Crawford

Vzdušné vlny sú súčasťou trendy účesov už dlho. Nedávno nás Cindy Crawford zaujala svojou modernou verziou tohto klasického účesu. Tešte sa na niekoľko tipov ako dodať vašim vzdušným vlnám špeciálnu príťažlivosť.

Niet pochýb o tom, že i vo veku 45 rokov je Cindy Crawford jedna z najkrajších žien showbiznisu. Nedávno, počas návštevy šou Cirque du Soleil v spoločnosti celej svojej rodiny, opäť raz ukázala svoj šarm a štýl, ktorý z nej v 90.rokoch vytvoril supermodelku. Taktiež sme obdivovali jej výnimočne krásne vzdušné vlny. Jej vlasy pôsobili uvoľnene ale zároveň vznešene vďaka dostatočnému objemu pri korienkoch vlasov, ľahkým vzdušným vlnám a hodvábnemu lesku. Vzdušné vlny sú vhodné ako na voľný čas, tak do práce či na slávnostné príležitosti.

Vzdušné vlny nie sú ničím novým. Boli trendom v 80. rokoch a nikdy nevyšli z módy. Vtedy boli vzdušné vlny a kučierky vyčesávané dohora a spevňované množstvom laku na vlasy. Ako Cindy Crawford dokázala, súčasná, nová verzia vzdušných vĺn je omnoho viac prirodzenejšia.

Vzdušné vlny Farrah Fawcett
Farrah Fawcett s divokými, vzdušnými vlnami, bola ikonou krásy 80. rokov.

Na vytvorenie krásnych vzdušných vĺn potrebujete fén a okrúhlu kefu na vlasy. Taktiež potrebujete trocha vytrvalosti. Používanie oboch pomôcok naraz si vyžaduje určitú zručnosť, ale príprava účesu nezaberie veľa času. Pre vytvorenie účesu by vaše vlasy mali dosahovať dĺžku aspoň po ramená a mali by byť nepravidelne prestrihané. Vaše vlasy predvedú svoj prirodzený lesk, ak ich budete pravidelne ošetrovať vlasovými prípravkami a používať ochranu pred teplom, pred tým ako začnete s fénovaním. Ošetrenie s prípravkami s jasným alebo matný leskom dodá vlasom príťažlivosť a oslní krásnymi lesklými odrazmi svetla. Nižšie v texte nájdete náš jednoduchý návod k tomu ako si vytvoriť vzdušné vlny.

Všetko čo potrebujete na tvorbu vzdušných vĺn:

Fén na vlasy, veľká okrúhla kefa, penové tužidlo pre zväčšenie objemu a lak na vlasy.

Postup úpravy vlasov:

1. Predtým ako začnete vlasy rozčesávať hrebeňom, votrite do nich penové tužidlo pre zväčšenie objemu, potom použite fén na vlasy a to pokým vaše vlasy nebudú mierne vlhké.

2.Pripojte k vášmu fénu difuzér a pokračujte vo fénovaní vlasov s tým, že počas sušenia prečesávajte vlasy okrúhlou kefou na vlasy. Najprv tvarujte kefou vlasy pri krku a to od korienkov smerom ku končekom vlasov. Kefou prečešte zospodu každý jeden prameň vlasov v okolí krku. To dodá vašim vlasom väčší objem a vytvorí mierne dovnútra stočené vlny.

3. Prečesávajte pramene predných vlasov pramene okrúhlou kefou od korienkov až po končeky. Tentokrát použite kefu na pramene vlasov zvrchu.  

4. Individuálne pramene zvýraznite ich natočením na kefu počas fénovania. To vytvorí medzi vlnami niekoľko kučier.

5. Vlasy jemne prehrabte prstami a aplikujte lak na vlasy pre spevnenie účesu.

Odkazy (pre tvorbu vzdušných vĺn)

Základy sušenia od Lauren Conrad >> thebeautydepartment.com

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...