Skip to Content

Styling vlnitých vlasov: Rovné pri korienkoch, kučeravé pri končekoch

Zaujala nás Christina Hendricks a modelky na prehliadke značky Bottega Veneta – s rovnými vlasmi na vrchu hlavy a s kučerami začínajúcimi na úrovni uší boli stelesnením ženskosti. Ukážeme vám, ako ľahko si vyčaríte tento účes aj vy. A pre dokonale zladený look sme doplnili tipy na make-up, ktorý bude ladiť s týmto rafinovaným účesom.

Uhladené vlasy navrchu hlavy, ktoré sa smerom nižšie menia na vlny a kučery – to je paleta rôznych lookov, od romantických až po divoké. Kučery si môžete rozstrapatiť alebo precízne vytvarovať (kučery Christiny Hendricks hore). Ak máte chuť stať sa magnetom na pohľady, stavte na tupírovanie a vytváranie mega objemu ako modelky na fotkách nižšie. Vlasy si môžete rozdeliť nepravidelne či naopak presnou cestičkou. Pramene nad čelom sa dajú začesať do strany a upevniť sponkou či nechať voľne padať do tváre.  

Retro závan na prehliadkových mólach

Modelky pre značku Bottega Veneta prezentovali nové, históriou inšpirované kučery v hnedej, ryšavej a blond farbe. Nostalgický retro look bol skvele doplnený žiarivým hrdzavočerveným rúžom. Maskare a očným tieňom dominovali jemné hnedé odtiene.

Tento neprehliadnuteľný účes zaručene zažiari v akejkoľvek spoločnosti. Kontrast medzi rovnými vlasmi navrchu a našuchorenými končekmi dodáva štýlu známemu zo 40. rokov výnimočnosť a príťažlivosť. Kreácie na hlavách modeliek obsahovali nižšie posadené cestičky na strane, ktoré sa postarali o štipku strohosti týchto účesov. Vlasy nad čelom mali začesané nabok a zopnuté sponkou na opačnej strane. Tento účes je veľmi populárny aj medzi matkami malých dcér – má v sebe školácky prvok, ktorý kontrastuje s prísnou cestičkou a účes do istej miery zjemňuje.  

Styling kučeravého retro účesu

Ak si chcete vytvoriť tento účes inšpirovaný 40. rokmi, mali by vám vlasy siahať minimálne po ramená. 

1. Po umytí si vlasy vyfúkajte a rozdeľte nízko položenou cestičkou na strane.

2. Nezabudnite na vlasy naniesť ochranný sprej pred stylingovým teplom. Použite žehličku a s jej pomocou vlasy navrchu hlavy a nad čelom dôsledne uhlaďte. Postupujte prameň po prameni a upravte ich asi do úrovne uší. 

3. Predtým, ako natočíte vlasy na úrovni uší na malé natáčky, trochu si ich navlhčite. Malé a pevné vlny si môžete jednoducho vytvoriť aj vďaka kulme.

4. Aby ste dosiahli objemný a roztopašný vzhľad, oddeľte jednotlivé pramienky prstami.

5. Nakoniec si vlasy vpredu nad čelom zopnite sponkou. Zafixujte ho lakom na vlasy, aby ste si objem a perfektný vzhľad udržali čo najdlhšie.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...