Skip to Content

Ako vytvoriť dokonalý kučeravý účes

Či už preferujete romantické, sofistikované alebo trendy účesy, kučery môžu byť ich súčasťou. Modelky svetových designérov to dokazujú na módnych prehliadkach. Kučeravé vlasy hviezd ako Sarah Jessica Parker alebo Nicole Kidman dokazujú, aké sú kučery trendy a očarujúce. Prezradíme vám najdôležitejšie pravidlá úpravy kučeravých vlasov. Zaručia, že vždy budete mať perfektné kučery.

Kučeravé vlasy
Kučeravé vlasy – prirodzené sú najlepšie!

Väčšinu žien prepadne panika, keď si spomenú na svoje prvé skúsenosti s kučerami. Štrnásť ročné dievčatá snívajú o krásne mäkkých kučerách, navštívia kaderníka, ktorému povedia, že chcú veľmi jemnú trvalú. Salón však opúšťajú po niekoľkých hodinách s pudlíkom na hlave. Zatiaľ čo suché naondulované vlasy vyzerali veľmi lacno, skutočná mora začne po prvom umytí vlasov. Po všetkých problémoch s trvalou vo vlasoch, až po umytí prichádza nepríjemné zistenie, že takéto vlasy sa v snahe vytvoriť z nich účes, premenia na tvrdé a neforemné pramene. Netrvá to dlhšie než tri týždne a vlasy začnú strácať výživu a doslova vädnú.  Poradíme vám, ako namáhané vlasy uzdraviť a dodať im to, čo potrebujú …

Kučery naveky? Trvalé sú dnes omnoho jemnejšie

Trvalé ondulácie sú späť. Nové zloženie prípravkov s obsahom derivátov cukrov alebo aminokyselín vytvoria omnoho jemnejšie kučery a nezaťažujú vlasy. Moderné trvalé umožňujú vytvorenie malých kučierok tak, ako aj veľkých zatočených kučier. Avšak chemické prípravky na vlasy vám pri vytváraní krásne padajúcich kučier veľmi nepomôžu. Rovné vlasy by mali byť natáčané na relatívne pevne na malé natáčky na trvalú (menšie než 0.8 cm v priemere) aby ste dosiahli aspoň nejaké kučery. Keď vlasy vyschnú, takýto styling vám vždy vytvorí skôr kučery, než jemné vlny. Aby ste z trvalej vytvorili mäkké padajúce a veľké vlny, nemáte inú možnosť ako natočiť vlasy na veľké natáčky alebo vlasy vyfénovať pomocou veľkej okrúhlej kefy na vlasy.

Kučery áno - chémia nie

Ak chcete mať dnes vlnité vlasy a zajtra zase vlasy rovné mali by ste sa rozhodnúť pre dočasné riešenie ako natáčky, papiloty alebo kulma. Natáčky so suchým zipsom sú obzvlášť vhodné, pretože k nim nepotrebujete žiadne ďalšie fixačné potreby. V obchodoch dostupné natáčky so suchým zipsom existujú v niekoľkých veľkostných variantoch od jedného až po sedem centimetrov v priemere. Môžete ich použiť na vytvorenie malých kučierok, alebo bohatých vĺn. Nahrievané natáčky so zamatovým povrchom sú tiež vhodnou voľbou. Sami udržujú teplo, takže stačí, ak na ne vlasy zatočíte a upevníte ich sponkami. Potom už musia len vychladnúť. Papiloty sú zložené z ohybnej peny. Sú ideálne na vytvorenie malých kučeravých prstencov a kučier pripomínajúcich vývrtku. Pomocou kulmy na vlasy si môžete dopriať akékoľvek veľkosti kučier, od jemných vĺn až po najmenšie kučierky.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...