Skip to Content

Ostrihané vlasy – Dokonalý účes pre hravé rebelky

David Bowie naštartoval trend zostrihov už v rokoch 80-tych. jednotlivé vlasy sú ostro zostrihnuté, zatiaľ čo vlasy na vrchu hlavy zostávajú dlhé. Ako to vysvetliť kaderníkovi: "Všetky vlasy po stranách preč a vrchné vlasy nechajte, ako sú!"

Len pred nejakým časom boli krátky zostrihy a zostrihy vlasov po stranách spájané s punkovou, metalovou a gothic rockovou undergroundovou scénou. Dnes sú už takéto strihy takmer súčasťou mainstreamu; áno rebelský strih vlasov je dnes súčasťou klubovej scény. Vystrihané vlasy znamenajú niekoľko vyholených prameňov vlasov nad uchom a okolo hlavy, ako vojenský zostrih. Len vrchné vlasy si zachovajú svoju pôvodnú dĺžku. Pre trendy strih vlasov po stranách postačí vyholiť vlasy v okolí uší. Modelka Alice Dellal prezentovala jeden z odvážnych účesov. Nemecká herečka a víťazka súťaže 'Let's Dance', Sophia Thomalla tiež ukázala, ako krásne vynikne rebelský štýl vo vlasoch.

Vyholené plochy na hlave pridávajú výrazný akcent účesu, najmä ak sú ostatné vlasy dlhé. Bočný strih vlasov dáva krátkym strihom nový rozmer. Na počudovanie, neobvyklý vlasový element podčiarkuje ženskosť účesu.

Užitočná rada: Aj keď vyzerajú zostrihy a bočné strihy vlasov veľmi jednoducho, mali by ste to nechať na kaderníkovi, ktorý techniku tohto strihu ovláda. Následne môžete udržovať požadovanú dĺžku vlasov aj sami doma pomocou strojčeka na vlasy, každé dva týždne. Dobrou alternatívou môže byť kamarátka so šikovnými rukami, ktorá vám so zastrihávaním pomôže.

Mimochodom, takýto vystrihaný look vyzerá lepšie na ženách s jemne podlhovastou tvárou než v prípade tvrdších rysoch tváre. V prípade, že sú vaše vlasy veľmi jemné a riedke, nebude asi najlepší nápad, ak si vyholíte akýkoľvek malý prameň vlasov či už po stranách, alebo okolo hlavy. Môže sa stať, že vás váš krátky zostrih omrzí. V takomto prípade jednoducho rozdeľte vlasy cestičkou na stred, aby ste zakryli vyholenú časť vlasov. Alebo je tu stará dobrá osvedčená metóda - klobúk.  Možno ste si všimli, že i Sophia Thomalla po ňom siahla. Našťastie si ženy v spoločnosti klobúk z hlavy skladať nemusia.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...