Skip to Content

Cool cop – stačí pár sekúnd a šikovná gumička

Cop a gumička patria už celú večnosť nerozlučne k sebe, sú základom stylingového arzenálu väčšiny žien. Záleží na každom detaile – s obyčajnou gumičkou si môžete upraviť nadčasový účes alebo naopak ultra moderný styling, za ktorým sa všetci otočia. Stačí sa prehrabať vo svojej zbierke vlasových doplnkov, určite v nej objavíte nejeden poklad.

Štýlové gumičky dokážu dodať šťavu aj klasicky upraveným copom či polovyčesaným účesom. Široké, nariasené alebo pestrofarebné gumičky môžu byť tým pravým detailom, ktorý pozdvihne jednoduchý účes na originálny styling a zaujímavo doplní váš outfit. V centre pozornosti sú momentálne širšie, nápadité gumičky.

Gumičky
Široká, nariasená verzia starej dobrej a za každých okolností praktickej gumičky.

Gumičky rozhodne nepatria medzi čerstvé vynálezy, no ich úloha v tvorbe účesov bola a je nezastupiteľná. Zachránia vás, keď máte svoj „deň zlých vlasov“, fádne a konvenčne vyzerajúce copy či výčesy hravo pretvoria na moderné kreácie s nádychom uvoľnenosti. Módni návrhári nedávno znovuobjavili široké nariasené gumičky z pestrofarebných látok, ktoré boli „in“ v 90. rokoch. Tento nenahraditeľný doplnok vám ponúka mnoho možností, ako rozohrať svoju kreativitu. Farby, vzory a aplikácie, materiály ako zamat, koža či hodváb – fantázii a vkusu sa medze nekladú! A inšpiráciou vám môžu byť vlasové výtvory z 80. a 90. rokov, v ktorých jednoznačne kraľovali gumičky. Nalaďte sa na nostalgickú strunu a prevetrajte svoju zbierku „vyslúžilých“ doplnkov a nepotrebných kúskov látok – budete prekvapené, čo všetko z nich možno vyčariť.    

Najpôvabnejší účes s gumičkou

Na účesoch z módnych mól, predovšetkým v kolekcii Jeana-Paula Gaultiera, hrali prím široké gumičky s retro nádychom. Modelky však mali vlasy zopnuté o trochu vyššie, než tomu bolo pri klasických účesoch. Prednosť má strohý vzhľad s uhladenými vlasmi pevne sčesanými dozadu. O kontrast sa postarajú dievčensky kučeravé konce (pozri foto hore) – a elegantný, no zároveň hravý účes je na svete.

Gumičky

Táto zvlnená verzia copu je presne v duchu aktuálneho uvoľneného vzhľadu. Kľúčovým doplnkom je široká gumička à la 80.roky, ktorá pripomenie bláznivé popové hviezdy z tejto dekády.

Vľavo: Počas Parížskeho týždňa módy predviedli modelky návrhára Jeana-Paula Gaultiera tieto roztopašné copy.

Gumičky

Whitney Port si zopla časť vlasov touto retro gumičkou. Svojmu účesu dodala pútavý detail, ktorý je presne v duchu momentálnych trendov. 

Vľavo: Whitney Port zaujala polovyčesaným účesom zopnutým jednoduchou čiernou gumičkou.  

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...