Skip to Content

Stylingové produky 101: Tužidlo, gél, sprej atď.

V dávnych časoch boli k dispozícii iba uhladzovacie mlieka a laky na vlasy. To bolo všetko. Dnes máme na výber z nespočetného množstva stylingových produktov. Penové tužidlá, spreje na ochranu pre teplom, mlieka na objem ako aj tužidlá, gély a vosky - čítajte ďalej a naučte sa, čo tieto produkty dokážu a či sú vhodné pre vaše vlasy.

Ľahké ako pierko: Tužidlo

Stylingové produkty
Stylingové produkty fungujú iba ak sa správne používajú.

Tužidlá sú najpraktickejším produktom spomedzi všetkých stylingových prípravkov. Robia každodenný styling o niečo jednoduchším. Tužidlá zrýchľujú dobu sušenia vlasov a dodajú ich želaný objem bez zbytočnej námahy. Tužidlá sú vhodné pre všetky typy vlasov bez ohľadu na kvalitu alebo dĺžku. V závislosti od zložiek prípravku sú určené pre jemné vlasy bez toho, aby ich zlepili, vyživujú suché a poškodené vlasy, kučerám dodávajú ten správny tvar. Aplikácia je jednoduchá. Vysušte vlasy uterákom do sucha a potom jednoducho aplikujte tužidlo do vlasov pomocou prstov alebo hrebeňa. Teraz si môžete vlasy vysušiť a rozčesať.

Tvrdé vlasy – ochrana pred teplom, toniky a spreje

Ochrany pred teplom, toniky a spreje sú rovnako účinné ako tužidlá, a tiež sú vhodné pre všetky typy a dĺžky vlasov. Tieto spreje obalia neposlušné vlasy vitamínovým komplexom, alebo kolagén premení jemné vlasy na hustú hrivu. Špeciálne ochranné spreje pred teplom sú ideálne pri častom používaní žehličky alebo kulmy. Najlepší spôsob aplikácie je, ak sa predkloníte a tak nastriekate prípravok do vlasov. Potom zdvihnite hlavu a nasprejujte zvyšok vlasov. Nakoniec si vlasy prečešte so širokým hrebeňom. Táto procedúra je vhodná pre všetky typy vlasov.

Jemné vlasy: Použite gél alebo vosk

Napriek mätúcemu množstvu druhov a mien v podstate stačí rozlišovať medzi dvoma druhmi stylingových prípravkov. Gély zabezpečia štruktúru a tvar vlasov, zatiaľ čo vosky im dodajú lesk a pružnosť. V závislosti na druhu stylingového produktu môžu dodať veľmi jemnú alebo silnú fixáciu tvaru, alebo viditeľne posilniť vlasy. Ak máte krátke vlasy, môžete použiť oba produkty. Dlhšie a kučeravé vlasy vyzerajú oveľa elegantnejšie len s troškou vosku alebo gélu na končekoch vlasov.

Pružná sila: Lak na vlasy

Laky na vlasy sú perfektným zakončením stylingu. Chránia tvar účesu, ktorý vyzdrží dlhšie, ochránia vlasy pred škodlivými vplyvmi prostredia, ani trocha dažďu nespôsobí zvlnenie vlasov. Ako vždy, prispôsobte značku a typ laku na vlasy požiadavkám vašich vlasov. Účes hrá tiež svoju úlohu. Živé kučery si žiadajú flexibilné laky, zatiaľ čo pre stočené účesy sú najlepšie fixačné laky.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...