Skip to Content

7 účesov, ktoré prežijú festivalovú noc

K letným festivalom vždy patrí uvoľnená atmosféra a pocit, že konečne môžete slobodne dýchať. Rovnako intenzívne a zároveň nedbalo by mal vyzerať aj váš účes. Chcete sa zladiť s davom hudobných fanúšikov a zároveň štýlovo „vyniknúť v dave “? Byť neprehliadnuteľná nemusí znamenať tráviť niekoľko hodín pred zrkadlom. Letný festivalový styling od vás nežiada nič iné, len pár originálnych nápadov a trocha rytmu v tele. Tak preskočte zložité kadernícke umenie a vrhnite sa do víru tanca! 

Oslavy hudby a leta každoročne prilákajú množstvo nadšencov. Multižánrové a multikultúrne akcie pod šírym nebom priam vyzývajú, aby ste sa trochu odviazali v tom, čo si dáte na seba a akým účesom doplníte svoj look. Outfity pestrých farieb a vzorov najlepšie doplníte hravými účesmi, ktoré vám dovolia vyniknúť a zároveň vás nenechajú „v štichu“ ani v momente, keď bude nálada stúpať do varu. Aj ten najnedbalejší účes však vyžaduje, aby bol každý váš pramienok v perfektnom stave. Prezradíme vám, ako vlasy naštartovať na letnú jazdu plnú (nielen) festivalových zážitkov.

Rozlúčte sa s upnutým a uhladeným uvažovaním! Stanovanie na festivaloch, ako sú Pohoda či Fun Radio Dohoda vás naučí užívať si život plnými dúškami a zbytočne nekrotiť ani svoje neposedné vlasy. Nechajte ich napospas vetru, a ak aj budú potrebovať trocha úpravy, trik je v tom, aby to na ich výslednom tvare nebolo príliš vidieť. Veď nie je nič príťažlivejšie ako slnkom prežiarená pokožka a jemne rozfúkané vlasy s množstvom odleskov. Prinášame vám niekoľko tipov na účesy, s ktorými sa na festivaloch predvediete v tom najlepšom svetle.

Kľúčom ku kráse je maximálna ochrana

Horúčava narúša ochrannú proteínovú vrstvu vo vašich vlasoch a oberá ich o lesk. Stanú sa menej odolné voči lámaniu a vy môžete pozorovať zvýšené množstvo rozštiepených končekov. UV žiarenie, vlhký vzduch a chlór sa postarajú o ich krepovitosť. To všetko znamená, že bude ťažké udržať svoj účes pod kontrolou.

Doprajte preto vašim prameňom pravidelnú starostlivosť v podobe hydratačných kúr a zábalov. Skvelú ochranu pred slnkom a XXL porciu lesku vám poskytnú aj špeciálne vlasové oleje. Stačí vtrieť do vlasov pár kvapiek a nechať ich naplno zažiariť. Požehnaním budú aj jednoduché účesy – pevné zopnutie totiž oslabuje korienky vlasov. No a fén si odložte na horšie časy, letný vánok sa postará o ich prirodzené vysušenie a zároveň aj styling. 

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...