Skip to Content

Trikrát inak: Štýlová dlhovláska

Máte vlasy ako víla, no práve vám došli stylingové nápady? Ak je to váš prípad, dodajte im šťavu trendy stylingom trikrát inak: plážové vlny, vysoký uzol a falošný cop. Odhalíme vám, k čomu sa hodia tieto horúce looky a ako si ich jednoducho, krok za krokom, upravíte aj sama.

1. Plážové vlny

Nenáročné, prirodzené, ležérne. Jemné vlny v nedbalom štýle dlhým vlasom naozaj lichotia – vďaka nim pôsobia hustejšie a v kombinácii s cestičkou v strede vám dodajú ten dokonale nedokonalý šarm à la Francúzka. A to najlepšie je, že aj keď z nich vyžaruje uvoľnenosť, sú dostatočne pôvabné aj do pracovného prostredia a neurobia vám hanbu ani na večierku. Navyše vás automaticky naladia na prázdninový režim. Dokonca aj v zime!  

Ako si ich upraviť:

1. Do uterákom vysušených vlasov naneste penové tužidlo veľkosti vlašského orecha. Potom si ich v strede rozdeľte cestičkou a vyfúkajte.

2. Votrite / nastriekajte do vlasov ochranný produkt, rozdeľte ich na tri rovnaké časti a provizórne upevnite gumičkou alebo sponkou.

3. Začnite prvou časťou: vyberte z vlasov sponku a prameň po prameni vlasy natočte s pomocou nahriatej kulmy. 

4. Pozor: Nezačínajte vlasy natáčať odspodu ani od končekov. Miesto toho začnite navrchu a pri natáčaní na kulmu vynechajte konce, vytvoríte tým veľmi prirodzený efekt.

5. Trik: vlasy nenechávajte na kulme príliš dlho, nechcete predsa pevné kučery ale skôr nadýchané vlny.

6. Pokračujte aj s ďalšími vlasmi a nakoniec nechajte vlasy vychladnúť. 

7. Prstami kučery jemne rozdeľte a uvoľnite.

8. Aby ste dosiahli typický plážový look, aplikujte do vlasov sprej s obsahom soli a jemne ich dotvarujte.

2. Vysoký uzol

Štýlové účesy pre dlhovlásky
Uzol navrchu hlavy je momentálne hviezdou veľkého počtu módnych prehliadok (v tomto prípade ide o módnu značku Judy Wu).

Stane sa, že niekedy nestíhate! Hoci XL vlasy majú svoj nepopierateľný pôvab, často si svoje rozpustené pramene túžite čo najrýchlejšie zopnúť späť do každodenného života. Ale čo tak veci trochu okoreniť? Uzol patrí medzi najštýlovejšie účesy sezóny a podľa módnych návrhárov a stylistov mieri naozaj vysoko! Navrchu hlavy upevnený drdol s nedbalým šarmom pôsobí mimoriadne cool a okamžite osvieži váš vzhľad. Jeho úprava je viac než jednoduchá:

Ako si ho upraviť:

1. Aby vám šiel styling od ruky, naneste ešte do vlhkých vlasov penové tužidlo veľkosti tenisovej loptičky a vyfúkajte si ich.

2. Vlasy si pomocou hrebeňa vyčešte hore do vysokého copu a stiahnite gumičkou.

3. Zopnuté vlasy starostlivo uvoľnite, aby ste vyčarili ležérny efekt.

4. Nakoniec vlasy v cope zatočte do uzla a upevnite ďalšou gumičkou alebo sponkami. Čím uvoľnenejšie, tým lepšie!

3. Falošný cop

Štýlové účesy pre dlhovlásky
Neprehliadnuteľný: Falošný cop je ako stvorený pre dlhé vlasy – a dlhé noci...

Z luxusnej večere na divokú noc v klube – ak máte pred sebou noc plnú vzrušenia, polovyčesaný účes vám bude ideálnym spoločníkom. S vlasmi jemne začesanými dozadu pomocou gélu budete pôsobiť elegantne, sexy a extravagantne, a to všetko vďaka jedinému looku! Aby ste dosiahli šik jednoduchosť a čistotu, ktorá je pre tento vzhľad typická, riaďte sa heslom vlasového experta Armina Morbacha: „Styling? Áno! Zložité prvky? Nie!“ Zredukujte tento trendy účes na nie viac než pár rafinovane umiestnených vláseniek a veľkých rozpustených vĺn. 

Ako si ho upraviť:

1. Do vlasov si aplikujte tužidlo a vyfúkajte ich von z tváre.

2. V prstoch si rozotrite gél a naneste ho od korienkov dozadu až ku krku. Aby bol nanesený rovnomerne, vezmite si na pomoc hrebeň s jemnými zúbkami.

3. Dĺžky vlasov postriekajte trochou spreja s obsahom soli – vyčarí oddelenú textúru a precíznejší tvar.

4. Výsledok zafixujte lakom a vrchné vlasy upravené pomocou gélu upevnite vzadu na hlave vlásenkami. Ideálne práve v mieste, kde mokrý look prechádza do vzdušných vĺn. 

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...