Skip to Content

Dlhé vlasy: Ako ich udržať krásne?

Dlhé vlasy si vyžadujú ale i zaslúžia pozornosť. Než vaše vlasy dosiahli dĺžku po ramená, museli uplynúť aspoň tri roky. To znamená, že zažili približne 300 umytí a fénovaní. 

Dlhé vlasy
Dlhé vlasy: Obdivujte krásu s láskou ošetrovaných dlhých vlasov.

Pre všetky dlhé vlasy platí: v smere od korienkov ku končekom sú vlasy čoraz náchylnejšie na poškodenie. Rozštiepené končeky sú postrachom každej dlhej hrivy. Bohužiaľ, ak sa vám raz končeky vlasov rozštiepia, je len jediná cesta - ostrihať ich. Štiepeniu končekov vlasov sa môžete vyhnúť používaním ochranných vlasových produktov a pravidelnou kontrolou stavu vašich vlasov. Vďaka tomu máte príležitosť a čas používať správne produkty pre starostlivosť o vlasy. 

Dlhé a krátky vlasy si vyžadujú rozličnú starostlivosť. Vaše vlasy by nič nemalo zaťažovať pri korienkoch, avšak používanie kondicionéru je potrebné na končeky vlasov. Čo môže byť celkom náročná úloha. Používanie správnych vlasových produktov vám však prinesie dobré výsledky. 

Deväť tipov pre správnu starostlivosť o dlhé vlasy

 • Samotné umývanie dlhým vlasom nestačí. Musíte použiť kondicionér po každom umytí a špeciálnu vlasovú kúru raz do týždňa.
 • Rozčešte si vlasy predtým, ako ich umyjete. Počas umývania sa vám zbytočne nezapletú.
 • Nikdy si nedávajte vlhké vlasy do copu. Rozpustené vlasy rýchlejšie vyschnú. Okrem toho sú vlhké vlasy náchylnejšie na poškodenie. Aj obyčajná gumička do vlasov môže vlasy poškodiť.
 • Netrite vlhké vlasy uterákom v snahe osušiť ich. Namiesto toho pritlačte uterák na vrchnu hlavy a pomaly ho stláčajte smerom ku končekom vlasov. Uterák absorbuje vodu a nepoškodí jemnú pokožku hlavy.
 • Kovové sponky alebo gumičky bez látkového povrchu sú vyslovene zakázané. Časom totiž poškodia ochrannú vrstvu vlasu a výsledkom sú krehké a lámavé vlasy.
 • Doma si nechajte vlasy rozpustené. Buďte nežné k svojim vlasom a vyhýbajte sa účesom s copom, uzlom alebo vrkočom. Ak nemáte rady vlasy v tvári, použite čelenku (vyhnite sa však plastovým čelenkám).
 • Nechajte vlasy prirodzene schnúť tak často, ako je to len možné.
 • Vždy, keď je to možné, použite pri fúkaní vlasov studený vzduch. Ak musíte použiť teplý vzduch, fénujte vlasy zo vzdialenosti aspoň 15 centimetrov. 
 • Používajte kefu s prírodnými štetinami - dodáte tak vlasom krásny lesk. Čím bližšie sú štetiny pri sebe, tým krajší lesk vlasy budú mať. 
Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...
 • Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop

  Trendy účesy 2019

  Milovníčkam dobrodružstva: Trendy cop
  ...

  Schwarzkopf TrendLooky 2019 boli navrhnuté pre silné, sebaisté ženy. Expert na vlasy, Armin Morbach, vytvoril celkovo päť účesov. Predstavujeme Vám jeden z nich: Trendy cop.

  ...