Skip to Content

Kvetinové ozdoby vo vlasoch

Letné nevesty, festivalové úlety a prázdniny s hippie nádychom premenili účesy na rozkvitnutú záhradu. Najkrajšie diela prírody už nezdobia len lúky a kríky, ale rozvoniavajú aj v našich vlasoch. Základom sú nežné púčiky aj plné kvety – kvetinová nádhera dokáže osviežiť akýkoľvek look! Prinášame vám originálne nápady, ktoré si hravo vytvoríte aj samy.    

Ruže sú červené, fialky modré... A pravda je taká, že tieto a ďalšie druhy kvetov viac než inokedy dobíjajú ženské srdcia. No nemáme na mysli kytice vo váze či kvetinové vzory na šatách – tento krát rozkvitajú na hlave. Sedmokrásky, gerbery a ďalšie druhy pestrých kvetov nám rozveselia náladu aj účes. A pretože sa ženy túžia prezentovať v plnej nádhere, ideálny spôsob predstavujú opulentné kvetinové ozdoby! Ako ich nosiť? V rozpustených hippie vlasoch aj ako voňavý doplnok zapletaného stylingu – s týmito účesmi zaručene zožnete komplimenty. .      

Navštívte našu galériu a objavte účesy hýriace kvetmi:

Ako na to: Kvetinová ozdoba

Pre kvety vašich snov nemusíte chodiť do kvetinárstva. Predstavujeme vám jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť vlastnú kvetinovú kreáciu.

Čo budete potrebovať: drôtik, kvetinársku pásku, nožnice, výplň (gypsofila alebo malé vetvičky) a vaše obľúbené kvety. Prirodzené alebo umelé? Ak potrebujete, aby tento kvetinový šperk dlhšie vydržal, zvoľte radšej textilnú verziu.

Krok 1: Drôtik oviňte jedenkrát okolo hlavy, aby ste zmerali správnu dĺžku. Odstrihnite ho a konce zaviažte.

Krok 2: Okolo drôtika omotajte kvetinársku pásku – korunka bude nielen lepšie vyzerať, bude sa aj príjemnejšie nosiť.

Krok 3: Aby sa vám podarilo pripevniť kvety, odstrihnite ďalší kus drôtu, ktorý by mal byť dlhší než pôvodný drôtený kruh.

Krok 4: Teraz sú na rade kvety. V tomto prípade budú ideálne kusy dlhé okolo 6 cm. Jednoducho priložte stonku prvej kvetiny k drôtu a pridajte trochu výplne. Obe omotajte drôtom a pripevnite ku kruhu. Postup opakujte aj s ďalšími kvetmi, kým nie je venček kompletne zakrytý. Koniec zvyšného drôtu odstrihnite. 

Ďalší tip: Ak nechcete mať venček celý posiaty kvetmi, pripevnite ich len na polovicu a zvyšok drôtu omotajte pestrofarebnou stužkou. Mimochodom: Ako základ pre túto ozdobu skvelo poslúži aj vyradená čelenka. Chcete dosiahnuť naozaj okázalý efekt? Kvety v závere jemne postriekajte lakom a posypte trblietkami.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...