Skip to Content

Účesy s hrebienkovou čelenkou sú zase v móde

Hrebienkové čelenky slávili úspechy v 90.rokoch a dnes sú v móde opäť. Účesy s týmto praktickým doplnkom sme objavili na módnych mólach - ukážeme vám, ako si vďaka nim môžete vytvoriť trendy look s nádychom rafinovanosti. 

90. roky sa niesli v znamení hrebienkových čeleniek. Počas niekoľkých rokov ženy i muži s obľubou používali čelenky doma, v práci, športovali s nimi a dokonca ich neodkladali ani na slávnostných podujatiach. V tom čase bola čelenka súčasťou stylingovej výbavy takmer každej ženy so zmyslom pre štýl. Teraz, po takmer dvadsiatich rokoch sa čelenky opäť stali súčasťou módneho diktátu. 

Hrebienkové čelenky sú trendy, praktické a sofistikované

Zatiaľ čo niektorí považujú čelenky za módny nevkus, iní sa k ich noseniu nadšene vracajú. Ako vždy platí, že krása a vkus závisí na oku pozorovateľa. Či už sa vám páčia alebo nie, hrebienkové čelenky sú späť a chvíľu medzi módnymi trendmi pobudnú.  

Módne: Modelky prezentovali hrebienkové čelenky na mnohých prehliadkach známych značiek. To je jasný signál, že sa pripravuje pôda pre vznik nového módneho trendu. Tieto flexibilné čelenky udržia  plážové vlny a postarajú sa o to, že vlasy zostanú pevne zopnuté v cope či drdole.

Praktické: Hrebienkové čelenky sa môžu stať súčasťou rozličných účesov, či už máte vlasy krátke, dlhé, rovné alebo kučeravé, rozpustené, alebo si nimi upevníte copy či drdoly. Rýchlo a pohodlne udržia vlasy mimo tváre.

Sofistikované: Návrhári použili tento stylingový prvok, aby modelkám vyčarili sofistikované účesy. Vlasy v prednej časti môžu byť začesané dozadu, vytvárať zaujímavú štruktúru á la „Rasta“ štýl a vlasy za čelenkou sa dajú upraviť rôznymi spôsobmi – do copu, plážových vĺn, vrkoča alebo drdolu. Vašej kreativite sa medze nekladú. 

Hrebienkové čelenky sú opäť „in“

Hrebienkové čelenky

Praktické hrebienkové čelenky na módnej prehliadke Helmuta Langa doslova zažiarili. Modelky ich použili, aby si vlasy uhladili do copu. Starý trik znovu zafungoval aj keď s jemným rozdielom – čelenky sú na hlave posunuté trochu ďalej, než to bolo zvykom v 90.rokoch. S ich pomocou si vytvoríte strohý, tak trochu futuristický vzhľad, ktorým vhodne doplníte podobne ladený outfit.

Vľavo: Tým, že si hrebienkovú čelenku posuniete smerom dozadu, vytvoríte vo vlasoch zaujímavú lineárnu štruktúru, ktorá je obzvlášť viditeľná na svetlých vlasoch.

Hrebienkové čelenky

Amy Adams vie, ako na to - vlasy si starostlivo začesala s použitím hrebienkovej čelenky, aby upútala pozornosť na svoju krásnu tvár. Tento účes je efektným doplnkom k jej večerným šatám. 

Vľavo: Amy Adams si svoje dlhé rozpustené pramene upevnila preč z tváre pomocou hrebienkovej čelenky. Pôsobí elegantne a je pripravená na prechádzku po červenom koberci.

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...