Skip to Content

Trendy účesy: Skosený bob je stále hit!

Bob je klasikou medzi účesmi. Ženy strih vlasov na boba doslova milujú, pretože je rovný ale nie štvorcový, krátky, no stále variabilný. Dnes budete vyzerať skutočne trendy, ak si ku klasickému strihu na boba necháte dlhšie bočné strany. Prezradíme vám, komu bob pristane a ako sa oň starať. Nie každá vlasová štruktúra si totiž môže dovoliť tento účes.

V originálnej podobe je bob dlhý po bradu a má jasne definované kontúry. Bob je jedným z naj populárnejších účesov na svete, pretože sa veľmi jednoducho vytvorí a ľahko upravuje. V priebehu rokov sa dĺžka vlasov rôzne variovala a dnes môže trendy bob siahať od uší až po ramená. To znamená, že môžete tento účes prispôsobiť proporciám svojej tváre. Platí to hlavne v prípade najnovšej interpretácie boba s predĺženými bočnými stranami.

Ak máte predĺženú tvár, mali by ste zvoliť čo najkratší bob účes. Tým svoju tvár zvýrazníte. Niektoré kroky urobia účes ľahkým, živým, bez prevísajúcich vlasov. Bob s jemnými líniami je ideálnou voľbou pre hranatú tvár. A okrúhla tvár vyzerá najlepšie s dlhším strihom bob účesu a menším objemom po stranách.

Bob je ideálny strih pre (takmer) všetky vlasy

Bob je strih vlasov, ktorý si vyžaduje istú vlasovú štruktúru. Účes na boba dokáže aj z redších vlasov vykúzliť elegantný účes. Vlny a kučery sú tiež vhodným typom vlasov pre štýlove bob účesy. Točiace sa vlasy a neposlušné trvalé nie sú najvohdnejším typom vlasov pre bob účes pre ich nepoddajnosť a ťažkú úpravu, najmä v prípade boba s ofinou. Tieto problémy však nie sú jediné, ktoré by vás mohli odradiť od účesu na boba. Ženy s trvalou vo vlasoch si veľmi boba neužijú a to z dôvodu pyramídového efektu.

To najlepšie zo sveta účesov – Bob

Vo všeobecnosti je bob veľmi jednoduchý na úpravu. So správnym strihom potrebuje len trocha pomoci na to, aby si udržal tvar. Čím kratší a precíznejší bob, tým častejšie by mal byť zastrihávaný vašim kaderníkom (kratší bob každé štyri týždne a dlhší bob každých šesť až osem týždňov).

Súvisiace články
 • Kedy používať produkty s obsahom silikónov

  Tipy a triky

  Kedy používať produkty s obsahom silikónov
  ...

  Či sú pre vás produkty s obsahom silikónov to pravé, záleží na type vašich vlasov a na tom, aké by ste ich chceli mať.

  ...
 • Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling

  Tipy a triky

  Vlasy a šport: Tipy na praktický a štýlový styling
  ...

  Tie z vás, ktoré milujú zábavu, štýl a rýchly pohyb, sa určite rady inšpirujú praktickými a trendy účesmi slávnych športovkýň.

  ...
 • Starostlivosť o dlhé vlasy

  Dlhé vlasy

  Starostlivosť o dlhé vlasy
  ...

  Vlasy po ramená rástli aspoň tri roky a prežili minimálne 300 umytí. Správna starostlivosť je preto nutnosťou. Máme deväť skvelých tipov pre vaše dlhé vlasy

  ...
 • Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

  Trendy účesy pre ženy

  Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov
  ...

  Zaujímalo nás, čo bude definovať účesy v roku 2014. Vydajte sa s nami na túru po módnych prehliadkach a objavte najhorúcejšie trendy!

  ...
 • Objavte trendy v účesoch na rok 2016!

  Trendy účesy pre ženy

  Objavte trendy v účesoch na rok 2016!
  ...

  Vzrušujúce, jedinečné, sebavedomé! Rekapitulujeme, čo sa objavilo na módnych mólach a prinášame to najdôležitejšie na sezónu jar/leto 2016.

  ...
 • Účesy hviezd: Karolina Kurková

  Trendy účesy pre ženy

  Účesy hviezd: Karolina Kurková
  ...

  Filmové festivaly v Cannes sú legendárne. Na tohtoročnom festivale oslnila super modelka Karolina Kurková elegantným retro účesom. Karolina Kurková upravila svoje vlasy v štýle Holllywoodskej klasickej éry a jednej hviezdy filmového neba.

  ...
 • Športovci a starostlivosť o vlasy

  Športy

  Športovci a starostlivosť o vlasy
  ...

  Vlasy atlétov sú často vystavované nepriaznivým vplyvom ako chlór, slaná voda či telesný pot. Potrebujú extra starostlivosť a nekomplikovaný styling.

  ...
 • Aktívny styling: Športové účesy plné energie

  Športy

  Aktívny styling: Športové účesy plné energie
  ...

  Prinášame vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Účesy, s ktorými sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.

  ...
 • Športové účesy

  Športy

  Športové účesy
  ...

  Nemusíte súťažiť na Olympijských hrách aby ste podrobili váš účes skúške z námahy. Pozrite si naše video a návrhy na krásne športové účesy.

  ...
 • Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

  Športy

  Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch
  ...

  Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

  ...
 • Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!

  Športy

  Vysokohorský styling: Buďte šik aj na lyžovačke!
  ...

  Užívajte si svieži vzduch a buďte štýlové aj na svahu! Prinášame vám účesy, ktoré zábavu na snehu určite nepokazia.

  ...
 • Účesy pre športovkyne

  Športy

  Účesy pre športovkyne
  ...

  Nikto nepotrebuje vyhrať súťaž o účes roku na ceste do posilňovne. Avšak, ženy sa radi cítia v pohode za všetkých okolností. Ukážeme vám účesy pre športovcov, ktoré vydržia aj náročné aktivity a stále vyzerajú trendy.

  ...