Skip to Content

Starostlivosť o vlasy: Fakty a tipy

Vlasy môžu žiariť zdravím aj napriek tomu, čo všetko s nimi robíme – časté umývanie, farbenie, fúkanie, natáčanie, žehlenie atď. K uvedenému zoznamu pridajte teplo a suchý vzduch. Máme šťastie, že sú vlasy také odolné. Avšak čím viac ich upravujeme, tým viac láskyplnej starostlivosti potrebujú. Podelíme sa s vami o tie najlepšie tipy, ktoré vám pomôžu vlasy ochrániť a zlepšiť ich vzhľad.

Starostlivosť pre všetky typy vlasov

Starostlivosť o vlasy
Husté a zdravé vlasy sú sčasti dielom prírody a sčasti výsledkom toho, ako sa o ne staráme. Dôležitú úlohu zohráva používanie vhodných produktov.

Vlasy každej ženy potrebujú niečo iné a vyžadujú jedinečný prístup. S trochou úsilia prídete na to, ako nechať krásu vašich vlasov dokonale vyniknúť. Aj keď sa vyskytnú krátkodobé problémy, máte na výber overené spôsoby, ako ich vyriešiť. Môže ísť napríklad o matné vlasy bez života, nedostatočný objem či rozštiepené končeky. Tá správna starostlivosť spolu s účinnými produktmi navráti stratený lesk a prirodzený pôvab vašim vlasom.

Najvhodnejšie je, ak sa budete riadiť jedinečnými potrebami svojich vlasov. Dlhé vlasy potrebujú trochu viac starostlivosti – v dôsledku nadmerného namáhania môžu byť suché a poškodené, čo tiež môže viesť k rozštiepeným končekom. Magické pravidlo pre dlhé vlasy znie: Nezaťažujte vlasy príliš štedrým dávkovaním produktov v oblasti korienkov, intenzívnu starostlivosť venujte hlavne končekom. To vám zaručí nádherný objem a zároveň predídete narušeniu končekov.

Viac o správnej starostlivosti pre všetky tipy vlasov

Vráťte vlasom stratený lesk

Starostlivosť o vlasy
Pestované vlasy s intenzívnym leskom sú jednou z najpôvabnejších predností ženy.

Matné vlasy bez života sú problém mnohých žien. Nemusíte ich však skrývať pod čiapkou, tá pravá starostlivosť im dokáže prinavrátiť niekdajšiu krásu a hodvábny lesk. 

Najčastejšou príčinou tohto problému je nadmerná záťaž ako dôsledok nešetrného zaobchádzania. V prípade, že používate žehličku, fén a ďalšie stylingové nástroje, účinky každodenného upravovania a fúkania sa na vlasoch skôr či neskôr prejavia.

Okrem používania vhodných ošetrujúcich produktov je vhodné vyhýbať sa stylingovým nástrojom a procesom, ktoré by mohli vaše vlasy ešte viac poškodiť.

Všetko o správnej starostlivosti pre lesklé a hebké vlasy

Zdravé vlasy vďaka vhodnej starostlivosti

Starostlivosť o vlasy
Snaha vyzerať dokonale každý deň môže koniec koncov viesť k poškodzovaniu vlasov. Vhodnou starostlivosťou ich dokážete uzdraviť a vrátiť im prirodzenú krásu.

Tým, že necháte vlasy vyschnúť voľne na vzduchu, urobíte veľa pre ich zdravie a prirodzenú krásu. Nie vždy je však čas riešiť veci prirodzenou cestou a úprava účesu si často vyžaduje vyfúkanie vlasov do požadovaného tvaru. Ak nechcete riskovať stratu lesku a vysušené končeky, určite siahnite po ochrannom spreji pred stylingovým teplom a po ďalších ochranných prostriedkoch. Tie by sa mali stať bežnou súčasťou každodennej starostlivosti.   

Vďaka ochrane pred stylingovýcm teplom sa vyhnete poškodeniu vlasov. Je však dôležité osvojiť si aj ďalšie pravidlá šetrného prístupu: Žehličku používajte iba na suché vlasy, ochranný sprej nanášajte na vlhké vlasy a rozčešte ho vo vlasoch hrebeňom; počas tepelného stylingu nepoužívajte kovové kefy ani sponky, predídete tým ďalšiemu poškodeniu v dôsledku intenzívneho pôsobenia tepla.  

Viac o tom, ako si udržať zdravé vlasy

Správny spôsob umývania vlasov

Aj keď sa vyhýbate nešetrným zákrokom, vlasy potrebujú ohľaduplnú starostlivosť. Jemné umývanie vlasov je skvelá cesta, ako ich udržať prirodzene hebké a lesklé. Po umytí vo vlažnej vode a s použitím vhodného šampónu budú vaše vlasy žiariť zdravím a krásou.  

Vľavo: Šetrná starostlivosť začína správnym umytím.

Správny spôsob umývania vlasov

Starostlivosť o vlasy počas 4 ročných období

Starostlivosť o vlasy
Vlasy potrebujú správnu starostlivosť počas celého roka.

Každé obdobie v roku predstavuje iný stupeň záťaže pre vlasy. V rôznych teplotných pásmach môže byť vaša koruna krásy vystavená extrémnemu chladu či horúčave. Našťastie moderné produkty starostlivosti o vlasy spolu s ohľaduplným prístupom dokážu účinky nepriaznivého počasia minimalizovať.

Počas teplých mesiacov slnko zosvetlí pigmenty vo vlasoch. To veľmi často vedie k strate lesku a vlasy vyzerajú ako bez života.

V zimných mesiacoch sa väčšinu dňa zdržiavame vo vykurovaných priestoroch, čo môže predstavovať ďalší problém pre zdravie vlasov. Suchý a teplý vzduch vlasy vysušuje a spôsobuje ich lámavosť. V tomto období vám určite príde vhod ošetrujúci kondicionér či hĺbková kúra, ktorá sa postará o krásne pramene i pokožku hlavy.

Viac o starostlivosti počas celého roka

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...