Skip to Content

Odfarbenie: Brilantné svetlé odtiene pre vaše vlasy

Túžite po žiarivých vlasoch? Dodajte im magický lesk a buďte toto leto blondínkou. Je veľa spôsobov ako si zosvetliť vlasy. Prezradíme vám šetrné spôsoby odfarbenia vlasov a naučíme vás, ako sa o tento účes vhodne starať.

Zosvetlené vlasy
Krásne svetlé vlasy pridajú vášmu vzhľadu kúsok slnka. Pripravte sa na pozornosť!

Žiarivý lesk vlasov je malý zázrak. Dodá účesu ten správny rozmer. Platí to vždy, či už si pridáte zopár plavých prameňov, odfarbíte všetky vlasy, alebo použijete zosvetľujúci/odfarbujúci sprej. V princípe je možné odfariť si vlasy akejkoľvek farby, od čiernej až po svetlú blond. Váš kaderník je schopný zmeniť čierne vlasy na platinový blond za pár hodín. Síce si to vyžaduje niekoľko krokov chemického odfarbovania, ale možné to je. Nanešťastie, taký drastický zákrok vlasy veľmi vyčerpáva. Domáce odfarbovanie dokáže vlasy odfarbiť zo stredne hnedej na svetlú blond až v ôsmich odtieňoch, a čiernu farbu na stredne hnedú od dvoch do troch odtieňov - a pritom sa nemusíte obávať červenkastých tónov vo vlasoch.

Svetlé prameňe pridajú vašim vlasom lesk

Malý zázrak - melír vaše vlasy perfektne rozžiari a dodá im prirodzený blond vzhľad. Niekoľko svetlých prameňov vlasov môžete poľahky dosiahnuť pomocou melírovacej čiapky. Alternatívou pre vytvorenie jemného melíru je použitie tenkého štetca alebo praktickej fľaštičky s aplikátorom. Profesionálni kaderníci využívajú na vytvorenie melíru tradičný spôsob a to použitie alobalovej fólie, či melírovací hrebeň alebo tiež používajú štetce a aplikátori pre umeleckejší ručne robený melír. Zosvetlené pramienky vlasov (melír) svedčí takmer všetkým farbám vlasov. Melír v dvoch až troch jemne odlišných odtieňoch vyzerajú vo vlasoch veľmi trendy.

Zosvetľovací sprej – jemný spôsob na zosvetlenie vlasov

Chceli by ste zosvetliť svoje už tak bledé vlasy o niekoľko odtieňov? Zosvetľovací sprej vám dodá tradičný plážový blond – efekt. Jednoducho nastriekajte sprej na suché alebo mokré vlasy. Každé ďalšie použitie vám vlasy zosvetlí zhruba o štvrť odtieňa. Takýmto spôsobom sa dajú vlasy zosvetliť zhruba o jeden až dva odtiene. Slnko a teplo z fénu tento efekt prehĺbi. V závislosti na tom, či chcete zosvetliť všetky vlasy, alebo len ich časť, aplikujete sprej na celú hlavu alebo len na vybrané pramienky. Popustite uzdu fantázii a hrajte sa so svetlom vo vlasoch.

Nafarbite svoje vlasy obľúbeným odtieňom blond

Domáce farbenie vlasov vám dovoľuje zmeniť farbu na váš obľúbený odtieň blond v prípade, že vaša prirodzená farba nie je tmavšia ako svetlo hnedá. V tomto prípade farbenie mení pigment vlasov relatívne jemne a nahradí ho novým pigmentom. Je dôležité, aby ste farby nechali pôsobiť presne tak dlho, ako to píšu v návode. Pamätajte si, že odfarbovanie postupuje od červenkastej cez žltkastú farbu. Ak zmyjete farbu pred dokončením procesu, dostanete nechcenú červený alebo žltý odtieň.

Pekne poporiadku: Odfarbovanie vlasov na blond

Ak chcete tmavšie vlasy zafarbiť na blond, potrebujete veľmi intenzívnu odfarbovaciu kúru. Intenzívne odfarbovanie drasticky ničí prirodzený tmavý pigment vlasov. Na druhej strane vám to však umožní zmeniť farbu vlasov na akúkoľvek, takže môžete svoje gaštanové vlasy zmeniť na žiarivé blond. Pozor: Vlasy potrebujú po farbení špeciálnu starostlivosť, obzvlášť po intenzívnom odfarbovaní.

Odfarbené vlasy potrebujú nežnú opateru

Po odfarbení by ste mala byť k svojim vlasom obzvlášť milá. Je to jediný spôsob, ako ich udržať zdravé, lesklé a pružné. Ak sa odfarbujete pravidelne, pristupujte podľa toho aj k vašim vlasom.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...