Skip to Content

Trendy „ecaille“ look: Slnečné lúče alebo ťahy štetca?

Jednoducho perfektný: Hitom tohto leta je nový trend vo farbení vlasov – obohacuje ich o pohyb, intenzitu a jas. Čo je pre tento horúci vzhľad charakteristické? Mäkké farebné prechody a jemný kontrast. Vysvetlíme vám, čo revolučné prináša tzv. ecaille look a akou technikou farbenia ho dosiahnete.

Farebná paleta inšpirovaná korytnačím pancierom? Áno, tak možno opísať najobľúbenejší vlasový look súčasných hviezd. Toto leto sa bez neho jednoducho nezaobídete! A čo sa za ním skrýva? Kaderník Armin Morbach pozná odpoveď: „Korytnačí trend vo farbení vlasov dostal pomenovanie po určitom plemene mačky.“ Ide o mačku, ktorá má sfarbenie podobné korytnačiemu pancieru? Áno, medzi týmito zvieratami existuje súvislosť: sfarbenie korytnačky i mačacej srsti charakterizuje vzťah dvoch odlišných odtieňov a korytnačí vzor – výsledkom sú jemné farebné prechody medzi blondhnedou. „Prechod z tmavej na svetlú by mal pripomínať hru slnečných lúčov.“ Vysvetľuje expert Armin Morbach. Skutočne obohacujúci prírastok do kategórie farebných odtieňov vyvolávajúcich pocit šťastia!   

Ombré vlasy verzus ecaille look: Čím sa odlišujú?

Ecaille look
Súboj farieb: Louise Roe (vľavo) s vlasmi v štýle ombré a Chrissy Teigen (vpravo) s ecaille technikou.

Zatiaľ čo pri ombré je kontrast medzi svetlým a tmavým odtieňom zámerný a jasne viditeľný, hrubé prechody v súčasnom ecaille trende nenájdete.

Louise Roe (vľavo) jasne uprednostňuje klasický ombré look. Zvrchu až po úroveň uší sú vlasy tejto televíznej moderátorky hnedé a následne prechádzajú do svetlého blond odtieňa. Chrissy Teigen (na fotke vpravo) naproti tomu zvolila ecaille techniku farbenia. Vo vlasoch modelky sa črtá tmavšia základná farba a svetlejšie sú len končeky. Odlišnosť spočíva aj v tom, že pramienky svetlej blond pretkávajú hrivu po celej jej dĺžke, čo vytvára veľmi prirodzený look akoby pobozkaný slnkom. Čo je preň tiež typické: svetlé pramienky príjemne lemujú tvár.

Päť faktov o ecaille tónovaní

1. mäkké prechody a minimálny kontrast

2. tmavá základná farba, svetlé končeky vlasov

3. zosvetlené pramienky po celej dĺžke vlasov

4. žiadna ofina – tvár lemujú svetlé pramienky

5. slnkom pobozkané vlasy: prirodzené hnedé a blond nuansy

Ecaille look: Komu najviac pristane?

Pretože ide o veľmi prirodzený vzhľad, ktorý je možné prispôsobiť akejkoľvek farbe vlasov, pristane takmer každej žene.

Ecaille look

Nech už vás zaujal akýkoľvek trend, je dôležité prispôsobiť farebný akord odtieňu vašej pleti. Olivové a tmavé typy by mali zabudnúť na svetlú blond a skombinovať hnedé odtiene so zosvetlenými pramienkami v zlatých, karamelových a mahagónových tónoch. Súhra farieb samozrejme najlepšie vynikne na dlhých vlasoch. Zosvetlené pramienky sa tak môžu ukázať v celej svojej kráse – či už upravené nahladko s cestičkou v strede (pozri Sarah Jessica Parker) alebo ako kučery s nenápadnou cestičkou na strane (pozri Nikki Reed). Zvlnená hriva siahajúca po ramená à la Lucy Hall je ďalšou skvelou voľbou pre tento uvoľnený, žiarivý vzhľad.   

Ecaille look
Whitney Port zvolila svetlejšiu verziu ecaille looku a jemne padajúce vlny.

Ak máte svetlejší tón pleti, môžete si vyberať z celej palety blond odtieňov. Celebrita Whitney Port dokazuje, aká žiarivá a mnohotvárna môže byť vzájomná súhra tónov, ak ich necháte vyniknúť v plážových vlnách alebo cool zapletanom účese. Jemné prechody pôsobia, akoby ich vyťahalo slnko počas dovolenky strávenej na pláži. Skvelý look na chladnejšiu časť roka a zároveň ideálny spôsob, ako si dostatočne predĺžiť leto!  

Ecaille look: Trik spočíva v správnej technike!

Miesto použitia fólie sa na dosiahnutie korytnačieho efektu najlepšie hodí tzv. balayage technika pripomínajúca ťahy štetca. Farba alebo zosvetľovač sa aplikuje na jednotlivé pramienky rôznej hrúbky v rozličných rozostupoch – len tam, kde chcete vlasy zvýrazniť! Táto technika farbenia poskytuje jemný, prirodzený výsledok. A na záver: ani vyrastajúce tmavé korienky vlasov nemusíte hneď dofarbovať – stačí, ak sa odvoláte na ecaille trend! 

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...