Skip to Content

Farebný trend: Dvojtónový look blond/čierna

Getty Images

Charakteristický prechod z jednej farby vlasov do druhej v tomto looku nemusí byť jemný a smerovať odvrchu dole. Novinkou je vertikálna dvojtónová variácia, ako ju nosí Melanie Martinez: blond naľavo a čierna napravo.

Dvojtónový look je trendy - už nejaký čas sa objavuje vo vlasoch štýlových žien a rozhodne sa nechystá na odchod. Jednoliata farba je otázkou minulosti, teraz je čas na výrazné farebné prechody! V minulosti si tento trend udržiaval jemnosť a decentnosť - tvorilo ho postupné zosvetľovanie prameňov od tmavých korienkov smerom k blond končekom. Speváčka Melanie Martinez tento look úplne predefinovala a dala mu nový, svieži a vzrušujúci rozmer tým, že dve kontrastné farby postavila vedľa seba. A dvojfarebný look blond/čierna je na svete!

Dvojtónový trend: Klasický look č.1

Dvojtónový look blond/čierna

Modelka Lily Aldridge nosí jemný dvojtónový look, charakterizovaný mäkkým prechodom od tmavých ku svetlým tónom, ktorý pôsobí prirodzene. V tejto variácii je prechod od jednej k druhej farbe síce viditeľný, ale skôr postupný a nepúta prílišnú pozornosť.

Vľavo: Lily Aldrdge s jemným dvojtónovým lookom.

Dvojtónový trend: Klasický look č.2

Herečka Drew Barrymore predviedla svoje rafinované „ja“ týmto dvojtónovým lookom: výraznejší a jasnejší prechod z tmavej navrchu ku svetlým končekom odrážal aktuálne módne trendy.

Vľavo: Drew Barrymores s klasickou dvojtónovou variáciou.

Dvojtónový look blond/čierna

Dvojtónový trend: Dvojfarebný kontrast á la MelanieMartinez

Speváčka Melanie Martinez je rebelkou aj čo sa týka účesu – nepozorovaný, tónovaný prechod vymenila za kontrastnejší look – ľavú polovicu vlasov si zafarbila na blond a pravú polovicu načierno. Každý, kto sa rozhodne pre takýto účes, okamžite pritiahne všetky pohľady na seba. Tento sebavedomý štýl však nemusí pôsobiť len provokatívne. S ladiacimi doplnkami vo vlasoch a s tým správnym postojom z neho môžete vytvoriť množstvo štýlových variácii. A ako ukazuje Melanie Martinez, jednoduchá mašľa dodá jeho nositeľke mimoriadnu hravosť. 

Dvojtónový look blond/čierna
Melanie Martinez prekvapila kombináciou tmavej blond a čiernych vlasov.

Dva tóny – množstvo variácií

Dvojtónový štýl s vertikálnym predelom dosiahnete oveľa jednoduchšie ako jeho konvenčnejší variant, kde jedna farba prechádza do druhej v horizontálnej línii. Všetko, čo musíte urobiť, je rozdeliť si vlasy cestičkou v strede spredu smerom dozadu až k línii nad krkom. Obe časti odporúčame zopnúť každú do jednej strany sponkami. Potom polovicu vlasov nafarbite na blond a druhú polovicu načierno ako Melanie Martinez, alebo si vyberte iné odtiene podľa vášho vkusu. Máte aj ďalšiu možnosť: na jednej strane si ponecháte svoju prirodzenú farbu a druhú stranu zafarbíte odtieňom, ktorý je trochu svetlejší alebo naopak tmavší. Dobrý spôsob, ako otestovať či vám odtieň pristane, je zvoliť farebný preliv, ktorý sa postupne vymýva. Až potom sa rozhodnúť pre permanentnú farbu, ktorá vám vydrží oveľa dlhšie.  

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...