Skip to Content

Odfarbenie pôvodne šedivých vlasov

Šedivé vlasy môžu byť zafarbené v rozličných odtieňoch, ako napr. platinová blond, stredne hnedá, farby jesene, či akékoľvek farby podľa vášho vkusu. Avšak ako dosiahnuť vašu pôvodnú šedivú, či bielu farbu vlasov? Čím lepšie naplánujete tento krok späť, tým jednoduchše pre vás bude zriecť sa súčasnej farby vlasov.

Šedivé vlasy
Šedivé vlasy musia mať správny strih

Väčšina žien sa svoji prvých šedivých vlasov nezľakne. Zafarbia si vlasy na farbu, po ktorej už dlhšie pokukovali, stredne hnedé vlasy s neželaným bielym "melírom" premenia na žiarivú orieškovú a je to. Avšak príde čas, kedy táto procedúra už fungovať bude a šedivé odrastené korienky vás prezradia. Priveľa šedín znamená koniec stredne hnedých vlasov a nástup bielych vlasov. 

Biele korienky sú v kombinácii s orieškovými vlasmi veľmi nápadné a nevyzerajú dobre. Vaše vlasy teraz potrebujú časté odfarbenie. Farba vlasov ale nie je jediným ukazovateľom rýchlo ubiehajúceho času, pleť a zuby sa tiež menia. Orieškovo hnedá tak už nie je ideálnou farbou pre vaše vlasy. Ak je vám toto všetko známe, potom dobrý strih a žiarivé šedivé vlasy môžu byť pre vás tou správnou voľbou, pretože pôsobia harmonicky a dokonca možno ešte mladšie ako vlasy farbené. Aj preto je dobré zmieriť sa s realitou šedivých vlasov. Váš strih a doterajší spôsob farbenia vlasov, na ktorý ste boli zvyknuté určia, ako najjednoduchšie prejdete na šedivú či bielu farbu vlasov.

Správne odfarbenie vlasov: Šesť krokov

 1. Čím drastickejšie ste si zmenili prirodzenú farbu vlasov, o to viac by ste mali dávať pozor pri prechode na šedivé vlasy. Svetlý blond melír ľahko vyrastie. Vy alebo váš kaderník by ste ale mali nájsť odlišné riešenie pre farbené tmavé vlasy. Ako dobré dočasné riešenie sa javí zafarbenie vlasov v prechodnom odtieni, melír, či nový kratší strih vlasov. 
 2. Čím dlhšie vlasy máte, tým opatrnejšie by ste mali plánovať prechod na šedivú či bielu farbu vlasov. V závislosti od dĺžky vašich vlasov je možné, že takéto riešenia budete hľadať dlhšie. Postupná aplikácia svetlejších farieb na vaše vlasy je jednou z možností pre ľahký prechod z tmavých na šedivé či biele vlasy. V tomto prípade je posledný stupeň prechodu zo svetlej blond na bielu farbu vlasov. 
 3. O čo menej umelých červených pigmentov vaše vlasy obsahujú, o to ľahšie pre vás bude vaše vlasy odfarbiť a prejsť na šedivé vlasy. Prechod od svetlej blond na šedivú či bielu farbu vlasov je takmer nepostrehnuteľný, hlavne ak v priebehu prechodu použijete jemný melír.
 4. Intenzívny tónovač môže tiež zjednodušiť prechod na šedivé vlasy. Tónovač prekrýva šedivú a pomáha ukryť tmavšie korienky. Počase farebná pigmentácia po tónovaní vybledne.
 5. Ak ste pripravená na radikálnu zmenu, šedivé či biele vlasy sú správnou voľbou. Mali by ste sa čo najdlhšie vyhýbať farbeniu vlasov a následne použiť intenzívny tónovač pre jednoduchý prechod na novú farbu. Pri rýchlosti rastu vlasov 1 až 1.5 centimetrov (0.4 – 0.6//) za mesiac, si vlasy môžete znovu zafarbiť už po troch mesiacoch.
 6. Moderný strih a výrazný make-up uľahčia prechod k bielym vlasom. Červené pery, symetricky vytvarované obočie a svieži prirodzene vyzerajúci strih vlasov vám dodajú sexy a energický vzhľad. 
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...