Skip to Content

Zmena farby vlasov: Ako ďaleko až môžem zájsť?

Technicky, čiernovlásky sa môžu stať blondínkami a naopak čiernovlásky blondínami, žiaden problém. Ale mohol by takúto drastickú zmenu podstúpiť hocikto? Povieme vám, pokiaľ až si môžete posunúť hranicu možností čo sa farbenia Vašich vlasov týka

Angelina Jolie
Fotografia Angeliny Jolie ako platinovej blondínky z filmy Život alebo niečo podobné

Experti na farbenie vlasov vedú dlhé diskusie o nových trendoch vo farbení vlasov. Napriek tomu sa všetci experti medzi Los Angeles a Londýnom zhodujú v jednom: keby ste mali stupnicu od jedna do desať, nikdy by ste si nemali zmeniť vašu farbu vlasov o viac ako o dva odtiene ktoré vychádzajú z vašich prirodzených vlasov. Príkladom, ako to nerobiť, je fotografia Angeliny Jolie ako platinovej blondínky (z filmy Život alebo niečo podobné). Hviezdy budú síce pravdepodobne vyzerať dobre i s vlasmi zafarbenými takým šialeným spôsobom, ale i ony budú oveľa lepšie vyzerať s farbou vlasov, ktorá je ich prirodzenej farbe najbližšia.

Pri plánovaní kompletne nového imidžu si môžete vyberať z veľkého množstva možností. Pamätajte ale, že permanentná farba je v podstate navždy. Ak výber farby nebol tým najšťastnejším, nastane sklamanie.

Nová farba vlasov: zoznam pre každého, ktorý túži po zmene

 • Ak by ste si radi nafarbili vlasy na tmavší odtieň, môžete vyskúšať novú farbu i iný životný štýl, použitím intenzívnej tónovacej farby. V prípade, že sa vám výsledok vašej práce nebude páčiť, môžete okamžite aplikovať vlasovú kúru a niekoľko krát si umyť vlasy. Tieto prípravky vymyjú pigment a zoslabia účinok tónovania.
 • Ak máte v pláne stať sa blondínkou, skúška blond parochne by mal byť prvý krok a zaručený spôsob, ako si vyskúšať novú farbu. Alebo sa môžete obdivovať v blond farbe cez digitálny online web systém (http://www.frisurenstyler.net).
 • Veľmi krátke účesy sú výborným pomocníkom pri skúšaní nových farieb či pri iných experimentoch. Ak sa nedostaví plánovaný výsledok a konečná farba vašich vlasov vyzerá úplne inak, netreba hneď panikáriť. Veľmi kratučké vlasy sú staré ani nie pol roka, takže s opätovným a náhlym odfarbením či zmenou farby za inú, sa veľmi jednoducho vyrovnajú.
 • Hnedovlásky, ktoré by sa po zmene chceli podobať blondínam, by si mali byť vedomé celkového vzhľadu, ktorý so sebou blond farba prináša. Nevinnosť kučier, sexy blondínka, platinová blondínka. Blonďavé kučery sú silným signálom pre vaše okolie. Nemusíte vôbec váhať, ak je dlhý rad mužov čakajúcich na vaše áno, vaším snom. Ale ak máte rada žúry alebo vždy rozosievate slnečnú náladu, nemusíte byť nutne blondínka. Ak sa nakoniec sa pre takýto radikálny krok rozhodnete, treba mať na pamäti, že chemické farbenie vyžaduje šikovné ruky profesionála.
 • Skutočné blondínky nebudú mať nikdy problém s nafarbením ich vlasov na hnedo. Múžu vyskúšať jemné alebo intenzívne penové tónovanie, aby mohli zistiť, aký je život brunetky. Ale aj tu platí pravidlo, že aspoň jeden týždeň by ste mali doma použiť niekoľko tónovacích šampónov pred pravým farbením u kaderníka.
 • Pre hnedovlásky, ktoré už pomocou zmeny farby zistili, aké je to byť blondínkou, a teraz sa chcú opäť vrátiť k pôvodnej farbe, to môže byť trošku ťažšie. Je zložité predvídať, ako vaše skutočné vlasové pigmenty zreagovali s chemickou farbou. Ale profesionálny kaderník alebo odborník by vám mal vedieť ukázať približný výsledok zmeny odtieňa vašej skutočnej farby pri opätovnom odfarbení na blond.
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...