Skip to Content

Farbenie vlasov ako zbraň proti starnutiu? Nový účes je lepší ako plastika.

Možno je to už dávno, keď ste oslávila tridsiate narodeniny, ale vyzerať stále mlado a energicky dáva zmysel. Jemným zosvetlením vlasov to môžete ľahko dosiahnuť.

Mladistvá farba vlasov
Farba vlasov vám pomôže vyzerať tak mlado, ako sa cítite.

Ľudia si spájajú blond odstiene vlasov s mladosťou viac, než s akoukoľvek inou farbou vlasov. Je zrejmé, že príroda predurčila mladým ľuďom svetlejší odtieň vlasov. Sveté vlasy sa v priebehu niekoľkých rokov zmenia - stmavnú. Avšak svetlé vlasy nemusia nutne znamenať návrat k vzhľadu z obdobia mladších rokov. 

Nová farba vlasov by mala vyzerať prirodzene, aby ste s ňou boli spokojné a zároveň sa hodila k typu vašej tvári. A tiež by mala napomôcť k mladistvému vzľadu. Rovnako ako žiarivé biele zuby nevyzerajú na starších ľuďoch úplne prirodzene, tak stráca s vekom svoje kúzlo aj platinová blond vo vlasoch. Základným pravidlom pre anti-starnúcu stratégiu je vyhnúť sa ostrému kontrastu. Temne čierne vlasy ostrihané na mikádo s rovnou ofinou môžu vyzerať skvelo, ak máte dvadsať rokov. Existuje magická hranica, kedy táto farba už nevyzerá najlepšie. Jedinou cestou, ako vyzerať mladšie je dopriať vlasom farbu, ktorá harmonizuje s odtieňom pleti.

Mladistvé odtiene vlasov: Ako si vlasmi ubrať pár rokov

 • Ak sa rozhodujete medzi dvoma farebnými odtieňmi, vždy zvoľte ten svetlejší za predpokladu, že vaše vlasy nemajú blond odtieň. Svetlejšie farby na vlasy lichotia pleti viac, než tmavšie farby.

 • Všetky popolavé blond odtiene robia doslova zázraky v otázke mladistvého vzhľadu: tento farebný odtieň zjemňuje línie tváre a dobre maskuje prvé šediny.

 • Účes vám musí padnúť. Najvhodnejšie účesy by sa mali upravovať ľahšie a a jednotlivé pramene by vám mali padať do tváre. To vytvorí svieži dojem a zjemní črty tváre, než krátke vlasy, alebo ježko či veľmi uhladené vlasy.
 • Používajte kondicionéry, zábaly a vlasové spreje, aby vlasy získali prirodzený a nepoškodený vzhľad.

Mladistvo vyzerajúca farba vlasov: Vyvarujte se nástrahám

 • Zafarbenie vlasov červenou farbou ako prostriedok proti starnutiu má tri nevýhody, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Po prvé - červená farba vlasov zdôrazňuje bledú pleť a červené škvrny na nej. Po druhé, červená farba nekryje šediny dokonale. Aby sa farba naniesla do vlasov kvalitne, mala by byť veľmi intenzívna. A nakoniec po tretie, byť prirodzenou zrzkou je tak vzácne, že táto voľba vždy priťahuje pozornosť o pokus vyzerať mladšie.
 • Tmavé vlasy sú ostrým rámom pre bledú pleť, a preto majú tendenciu zvýrazňovať každý detail tváre. Tmavé vlasy zdôrazňujú každú malú vrásku.

 • Umelé pramene v krikľavej kráľovskej modrej a podobne nápadné detaily sú prejavy hravej a odvážnej osobnosti.  Avšaj tieto výstrednosti neurobia žiadneho človeka mladším. Namiesto toho len podčiarknu fakt, že sa vyzerať mlado len snažíte. Takýto odvážny individualizmus vo vlasoch nie je pre každého tá pravá šálka kávy. 
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...