Skip to Content

Blogerky udávajú tón: Farby vlasov na rok 2014

Módni návrhári vytiahli zo svojho arzenálu štetce a ich najnovšie modely hrajú pestrými farbami. S outfitmi vo výrazných tónoch príťažlivo kontrastuje prirodzená farba vlasov. Ženy si nechávajú vyrastať svoju pôvodnú farbu a zvykajú si na dvojtónový look. Tento trend už na svojich blogoch predstavili mnohé trendsetterky, ktoré majú výnimočný cit pre nové trendy - v blogosfére je momentálne hitom prirodzená hnedá.   

 „Nová hnedá“ pôsobí prirodzene ale zároveň zmyselne. Tento efekt možno dosiahnuť tým, že farebný tón je blízky prirodzenému odtieňu vlasov, ktorému zároveň dodáva väčšiu intenzitu, hĺbku a lesk. Žiarivé tóny a rafinované farebné odlesky sú skutočnou pastvou pre oči. Svetlohnedá, strednehnedá i tmavohnedá lichotia takmer všetkým odtieňom pokožky. Ak si zvolíte farbu v podobnom odtieni, aký majú vaše vlasy, obohatíte svoje hnedé pramene o zaujímavé akcenty. Ideálnou cestou pre blondínky bude voľba  svetlej karamelovej a tmavovlasé ženy urobia najlepšie, ak siahnu po tmavej čokoládovej. Módne guru medzi blogerkami vám ukážu, ako v roku 2014 zažiariť. 

Farebné trendy 2014: Blogerka Sarah stavila na sofistikovaný hnedý odtieň

Farba vlasov 2014
Blogerka Sarah obľubuje žensky pôsobiace účesy. Prirodzené odtiene hnedej sú pre ňu ako stvorené.

Sarah zbožňuje New York, Marca Jacobsa, ružovú farbu, zlaté šperky, krinolíny a seriál „Gossip Girl“. Jej blog „Josie loves“ je prehliadkou pestrej zmesi záujmov. Na našej fotke prezentuje svoj zmysel pre ženský pôvab. Pred nohavicami vždy uprednostní sukňu a vlasy si upravuje tak, aby jej v mäkkých, uvoľnených vlnách lemovali tvár. „Nosím takmer výlučne sukne a šaty. Ostrihať si vlasy nakrátko pre mňa neprichádza do úvahy.“ prezrádza Sarah.  

Módne kreácie nie sú jedinou oblasťou jej záujmu. Vďaka rafinovanej hnedej farbe a zaujímavej úprave účesu je na špici aj čo sa týka trendov v oblasti vlasového stylingu. Toto je dokonalé spojenie farby a štýlu pre rok 2014. Po 12-ročných skúsenostiach s farbením vlasov Sarah vie, že prirodzene vyzerajúci hnedý odtieň nemusí byť dielom pôvodných pigmentov prítomných vo vlasoch. „Je komické, že po neúnavnom experimentovaní so všetkými odtieňmi blond a tmavohnedej som sa vrátila k svojej skutočnej (aj keď nie prirodzene vytvorenej) farbe vlasov a myslím, že mi najviac pristane.“ hovorí.  

Sarah si nerobí ťažkú hlavu z prípadného dňa zlých vlasov. Na to má skvelý recept – klobúky: „Nič nevyrieši stylingové problémy tak účinne ako krásny klobúk. Okrem toho som tento rok objavila aj suchý šampón, ktorý ma už niekoľko krát zachránil.“

>> Viac o Sarah: Josie Loves

Farebné trendy 2014: Blogerka Sophie dodáva svojej prirodzenej hnedej novú intenzitu

Farba vlasov 2014
Sophie je mladou matkou, no napriek tomu jej nerobí problém upraviť si vlasy v elegantnom štýle. Výrazne jej v tom pomáha aktuálny trend farieb na vlasy inšpirovaných prírodou. Ako prirodzená hnedovláska je nepochybne „in“.

Blogujúca mama Sophie hovorí o sebe ako o „Latte Macchiato Mama“ a tento nick naozaj miluje. Svojmu blogu „Berlin Freckles“ zámerne dala podtitul „Mama 2.0 medzi lifestylom, Latte Macchiato a bežným životom“. Vo svojich postoch premýšľa o životnom štýle, dizajne, rodine a deťoch.

Sophie predstavuje typ štýlovej ženy, ktorej záleží na svojom zjave i účese. „Hnedá je prirodzená farba mojich vlasov. Boli časy, keď som svoje tmavé vlasy považovala za nudné a snažila sa ich ozvláštniť výrazným melírom. Zosvetlené pramene však bohužiaľ vôbec nevyzerali dobre. Nedávno som prepadla čokoládovohnedej, ktorá zvýrazňuje moje pôvodne hnedé vlasy. Momentálne čakám tretie dieťa, takže použitie permanentnej farby nepripadá do úvahy. Miesto toho siaham po semi-permanentnej farbe.“

Sophie odhaľuje svoju tajnú zbraň proti dňu zlých vlasov: „Používam gumičku, vlásenky, sponky a špeciálny styling. Rada si zatočím vlasy po stranách a nad krkom ich ležérne zopnem do drdolu. S pomocou laku pre extra lesk vydržia moje vlasy v perfektnom stave po celý deň.“

>> Viac o Sophie: Berlin Freckles

Odkazy:

Blog Sarah >> Josie Love

Blog Sophie >> Berlin Freckles

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...