Skip to Content

Pohodlné a jednoduché: Domáce farbenie vlasov

Fotolia

Túžite po zmene? Svieži farebný doping vždy padne vhod. Nové trendy odtiene a tónovanie, ktoré hýbe svetom módy: Balayage, dip dye a ďalšie. Najlepšie je, že nemusíte navštíviť kaderníka. Skúste to sami! Vďaka našim tipom a trikom dosiahnete ten najlepší farebný výsledok!

Ak chcete vyskúšať nové farebné akcenty, farbu vlasov alebo celkovú zmenu štýlu, už nemusíte chodiť do kaderníckeho salónu. Domáce farbenie sa medzičasom stalo bežnou procedúrou pre všetky ženy, ktoré majú chuť na zmenu a neboja sa pritom experimentovať. Nové produkty, vylepšené technológie a spôsoby aplikácie sľubujú stále dokonalejšie výsledky. Rýchlo, jednoducho, bez komplikácií a s profesionálnym výsledkom. Nie je dôvod, aby ste sa nepokúsili dokonca aj o sofistikovaný melír či trendy bronde, dip dye alebo ombré. Čítajte a dozviete sa ako na to! 

Vlastnoručne: Recept na dokonale zafarbené vlasy

Regál s farbami na vlasy vo vašej drogérii ponúka celé spektrum kvalitných produktov. Najskôr by ste mali uvážiť, čo vlastne chcete dosiahnuť. Máte chuť len jemne osviežiť svoj look a ide vám hlavne o to, aby ste zostali taká prirodzená, ako sa len dá? Alebo chcete kompletne zmeniť farbu vlasov o jeden či dva odtiene? Pokiaľ hľadáte radikálnu zmenu, odporúčame vám presedlať na novú farbu krok za krokom. Ochránite tým štruktúru svojich vlasov, budete mať čas zvyknúť si na nový look a predídete nepríjemným prekvapeniam. Ak nakoniec zistíte, že vám platinová blond alebo ebenovo čierna vôbec nepristanú , máte šancu zistiť to v predstihu.
Keď si vyberáte vhodný odtieň, majte vždy na pamäti tón svojej pleti. Teplá blond, odtiene červenej a hnedej pekne ladia s broskyňovou pokožkou. Modrý podtón pleti (zimný typ à la Snehulienka) harmonizuje napríklad s popolavými odtieňmi, to by ste pri zosvetľovaní vlasov mali zohľadniť. Tu zistíte, aký ste farebný typ a aké odtiene vám najviac pristanú.

Rozžiarte svoje vlasy farbou: Tipy & triky

Preliv, ktorý sa vymyje po pár týždňoch alebo permanentná farba, jemné tónovanie alebo intenzívne farbenie? Na trhu sú produkty pre každý typ vlasov.

Na čo by ste si mali dávať pozor?

- Chcete zakryť šedivé vlasy? Potom sa riaďte informáciou na obale – vymývateľné a semi-permanentné farby neposkytnú vždy stopercentný výsledok.

- Riaďte sa týmto pravidlom: Nie viac než o dva tóny tmavšie ako odtieň, s ktorým ste pri farbení začínali. Ak potrebujete vlasy zosvetliť, produkt musí obsahovať hydrogén peroxid.

- Ak už raz produkt otvoríte, mali by ste ho spotrebovať, s výnimkou prípravku špeciálne vytvoreného pre opakované farbenie. 

- Výnimočne jednoduchá aplikácia: farbiaca pena. Vďaka penovej konzistencii ju bez problémov nanesiete rukami (navlečte si rukavice) ku korienkom, do dĺžok a na zadné vlasy. Potom ju vmasírujte do vlasov podobne ako šampón – žiadne rozčesávanie ani stekanie farby a navyše krátka doba pôsobenia.

- Odrastajúce korienky? Pre ich dofarbovanie sú k dispozícii špeciálne sety – umožnia vám osviežiť vašu farbu už za 10 minút. A bez toho, aby ste museli otvárať celé balenie len kvôli troške farby. Zmes jednoducho nanesiete ku korienkom za pomoci priloženého štetca. Nechajte pôsobiť, zmyte a hotovo!  

Domáce farbenie: Nové farebné efekty

Dramatické a prekvapivé: Nové účesy pútajú pozornosť jedinečným zmyslom pre detail. Miesto toho, aby ste si farbili vlasy jednou farbou od korienkov až po končeky, môžete skombinovať rozličné tóny do jedného looku. Od decentného až po vysoký kontrast – tieto farebné akcenty sú v súčasnosti veľmi populárne. Dip dye, balayage & ďalšie patria medzi aktuálne looky, ktoré zvládnete aj vy u vás doma. Dokonca i s jediným produktom, ak si nie ste istá, pre akú techniku sa rozhodnúť. Záleží len na spôsobe, akým produkt „všetko v jednom“ nanesiete, to určí finálny výsledok. 

Ak máte chuť vyskúšať napr. ombré alebo štýl „dip-dye“, pri ktorom budete namáčať do kontrastnej farby len konce vlasov, môžete farbu votrieť len tak rukami (tak ako to robia profesionálny kaderníci v salónoch). Naopak pri najnovších melírovacích technikách, kde sa zosvetľujú len pramene v hornej časti a okolo tváre, nanášame farbiacu zmes priloženým aplikátorom, ktorý sa nazýva štetec na akcenty. To najlepšie na produktoch pre domáce farbenie: sú rýchle, jednoduché a môžete si ich naniesť kedykoľvek. A zatiaľ čo čakáte na farebný výsledok , môžete sa s uterákom na ramenách pohodlne usadiť na gauči a posielať priateľom „selfies“ alebo sa preklikávať obľúbenými webstránkami na internete.     

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...