Skip to Content

Originálny melír v tmavohnedých vlasoch 3x inak

Getty Images


Tmavohnedé vlasy nedávno ožili novým svetlom. Hlavy krásnych brunetiek začali zdobiť rafinovane zosvetlené pramienky. Jemné, svieže a hlavne prirodzené – nový trend v melírovaní vlasov sa nesie v duchu tlmených, decentných gest. Bronde a ombré? My vám ukážeme žiarivé novinky stvorené pre tmavovlásky: „Balayage“, „babylights“ a „ecaille“.  

Hľadáte osvietenie? Choďte na to prirodzene! Vlasy brunetiek dokáže nádherne rozžiariť decentný farebný melír. Jemné zosvetlené prúžky vlasov vás efektívne osviežia, vnesú do vášho vzhľadu jas a vytvoria vám moderný, mladistvý look. A bez toho, aby ste museli od základu zmeniť svoj štýl. Čím je nová melírovacia technika taká revolučná? Namiesto obvyklého vytvárania viditeľného kontrastu pomocou pravidelných pruhov precízne zosvetľovaných od korienkov až po končeky, vstúpila na scénu prirodzenosť. Ultra jemná gradácia, mäkko odstupňované farebné tóny a harmonicky pôsobiace nuansy. V skratke: Tento štýl chce vyzerať čo najprirodzenejšie a nie „nafarbene“. Predstavujeme vám aktuálne techniky v jemnom tónovaní, ktoré prinášajú hnedým vlasom nové vzrušenie: Balayage, babylights a ecaille.        

Nový melír pre tmavohnedé vlasy: Balayage

Atraktívny mix: Modelka Courtney Sixx ukazuje, ako úchvatne balayage kombinuje dva farebné odtiene.

Názov „balayage“ pochádza z francúzskeho slovesa „balayer“, ktoré znamená „tiahnuť sa, klenúť sa“. Pri tejto farbiacej technike kaderník zosvetľuje pruhy vlasov voľne v rôznej hrúbke bez toho, aby si vopred oddelil jednotlivé pramene. Výsledný efekt: Oproti klasickému melíru chýba jasné oddelenie a melír tak pôsobí mäkko a plynulo. Dva odtiene sú spojené veľmi jemne a vytvárajú skutočne prirodzený look. 

Pastva pre oči: S touto kreatívnou technikou začína farbenie vlasov asi 10 cm pod temenom. Strategicky nanesená farba dokáže navodiť dojem väčšieho objemu alebo ho naopak zmierniť – záleží na type vlasov a želaní zákazníka. Výsledkom je farba namiešaná priamo na mieru vášmu looku, ktorá podčiarkne individualitu nositeľky. A najlepšie na tom je, že v tomto prípade dĺžka a textúra vlasov nehrajú rolu. Ideálna technika, ktorá ozvláštni akýkoľvek účes!

Nový melír pre tmavohnedé vlasy: Babylights

Nový melír pre tmavohnedé vlasy
Ultra jemné: Vlasy herečky Ley Michele sa vďaka decentnému melíru „babylights“ nádherne rozžiarili.

Pre tých, ktorí túžia po decentných akcentoch a len malej zmene imidžu, predstavuje melírovanie v štýle „babylights“ skvelý spôsob, ako dodať tmavým vlasom nový život. Farebné prechody sú sústredené vpredu a príjemne lemujú tvár. Vďaka tomu pleť pôsobí omnoho sviežejšie, nehovoriac o tom, že účes nadobudne novú hĺbku a vyvoláva dojem väčšieho objemu. Pre dosiahnutie prirodzeného looku sú spodné dĺžky vlasov zosvetlené len v nuansách a vlasom zostáva ich pôvodná farba. V prípade „babylights“ by vaše vlasy mali siahať aspoň po plecia. Jemné odlesky tak skutočne vyniknú a farebné spektrum bude pôsobiť bohatým a živým dojmom.      

Nový melír pre tmavohnedé vlasy: Ecaille

Nový melír pre tmavohnedé vlasy
Herečka Laura Marano neplánuje zabudnúť na slnečné lúče ani na jeseň. Príjemnú letnú nostalgiu si vychutnáva s melírovacou technikou „ecaille“.

Pre upresnenie: Ecaille vlastne nie je technika farbenia ale nový farebný trend. Hlavnú rolu tu tiež hrajú mäkké prechody, ktoré sú dosiahnuté voľnými ťahmi štetca priamo na pramene. Rozdiel oproti iným melírovacím technikám spočíva v pestrejšej palete odtieňov. V tomto prípade sa zosvetlené pramienky menia z orieškovej na karamelovú a medovú blond – výsledok je bohatý a zvodný! Súhra rozličných farebných tónov vytvára sofistikovaný a prirodzene rozžiarený look. A pretože tento multifarebný štýl vyzerá vo vlasoch ako prirodzená farba, funguje s akoukoľvek dĺžkou vlasov. 

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...