Skip to Content

Tajomstvo brunetiek: Dôležité fakty o hnedej farbe vlasov

Nádherná brunetka: skromná, priateľská a možno trochu svojská – takto si často predstavujeme hnedovlásky. Ale viete o tom, že brunetky sú „múdrejšie“ a muži ich údajne majú radšej? Odhalíme vám fakty a ďalšie zaujímavé detaily o tejto obľúbenej farbe vlasov.

Hnedovlasé idoly: Audrey Hepburn, Romy Schneider, Angelina Jolie a vojvodkyňa Kate – tieto dámy spájajú dve veci: Sú brunetky a svojím šarmom si podmanili celý svet. Tak prečo sa v súvislosti s hnedovláskami často vynárajú pojmy ako „nudná“ a „slušná“. Naopak, zoznam vzrušujúcich žien s hnedými vlasmi by mohol pokračovať donekonečna. Dokonca aj mnoho známych blondínok sa nechalo zlákať zvodmi tejto farby. Cameron Diaz, Katherine Heigl a Reese Witherspoon – každá z nich už niekedy v minulosti vyskúšala príťažlivý odtieň hnedej, a nie bez úspechu! Najnovšou ex-blondínkou v spoločnosti tmavovlások je hviezda seriálu Zúfalé manželky, Felicity Huffman. V tomto úspešnom seriáli sa stala známou ako blonďavá superžena a svoju novú farbu vlasov predstavila svetu na párty pri príležitosti udeľovania televíznych cien Emmy. Žeby look ženy v domácnosti? To teda nie!

Slovo „brunette“ pochádza z francúzštiny – „brunâtre“ znamená „hnedastý“. Na úvod si overíme zopár faktov a zistíme, prečo je vlastne hnedá taká výnimočná:

Fakt 1: Brunetky sú inteligentné
Tento na prvý pohľad stereotyp je totiž vedecky dokázaný: 63 percent žien s vysokoškolským vzdelaním v Nemecku má hnedé vlasy. Mnohé štúdie tiež dokázali, že hnedovlásky si najčastejšie spojujeme s inteligenciou.
 
Fakt 2: Brunetky sú odolné
Pevné vlasy: Hnedovlásky majú dôvod byť hrdé na pevnú štruktúru svojich vlasov. Zatiaľ čo pramene s inou farbou môžu byť riedke a citlivé, hnedá vlasy majú prirodzenú stylingovú výhodu. Od bujnej hrivy až po precízne zapletané kreácie – hnedá vykazuje odolnosť a švih nech už ide o akýkoľvek účes!

Fakt 3: Muži si vyberajú brunetky
V prieskume, ktorý zostavil on-line zoznamovací portál eDarling, si páni tvorstva asociujú hnedé vlasy s inteligenciou, úspechom, lojalitou a humorom. Táto kompletná zostava je pravdepodobne dôvodom, prečo si muži podľa zistenia tohto prieskumu predstavujú ženu svojho života ako hnedovlásku.

Hnedá: Fakty o obľúbenej farbe vlasov
Čo viac by sme chceli? Múdre, silné a pôvabné: Do brunetiek, ako napr. Emma Miller, naozaj nie je ťažké sa zamilovať.

Fakt 4: Iskrivá farba plná odleskov
Hnedé vlasy vynikajúco odrážajú svetlo. To znamená, že hnedá nikdy nie je iba hnedou: odtiene so zlatými alebo striebornými odleskami vždy vyzerajú mimoriadne sofistikovane. Žiarivý dojem a bohaté nuansy dokážu vyznieť ešte viac, ak sa o vlasy dobre staráte. Tip na žiarivý lesk pre brunetky: Vlasový olej s tekutými krištáľmi: Zvýraznite svoju auru!

Fakt 5: Hnedá je neodolateľná
A to doslova! Názvy hnedých odtieňov sú často vyslovene „kulinárske“ a vyvolávajú dojem chuťových zážitkov. Od klasiky ako karamel, nugát a tmavá čokoláda, až po trendy názvy typu hnedý cukor – hnedá je jednoducho predurčená na to, aby ste sa do nej „zahryzli“.

Tak čo, nalákali sme vás? Ak máte chuť na ďalšie „brownies“, pozrite si našu galériu:

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...