Skip to Content

Najlepšie tipy na make-up pre blondínky

Istockphoto

Blond je viac než len farba na vlasy. Blond znamená byť neprehliadnuteľná. Blond farba vlasov má množstvo odtieňov od svetlej platinovej blond a studených tónov blond farby až po pšenocovú blond a odtiene karamelovej. Poradíme vám, aký make-up zvýrazní vašu farbu vlasov. 


Make-up pre blondínky
Jemné odtiene ružovej pristanú takmer všetkým blondínkam

Prvý krok: Základ pre blondínky
Začervenanie pokožky a iné nedokonalosti pleti sú na svetlej pokožke zvlášť viditeľné. Preto by ste mali siahnuť po make-upe pre stredné až vysoké krytie - základom je, aby vaša pleť pôsobila prirodzene. Vyberte si napríklad make-up s odtieňom neutrálnej béžovej alebo ľahko žltkastej farby. Vyvarujte sa však akémukoľvek mape-upu v odtieňoch ružovej. 

Pohľad bohyne: Očný make-up pre blondínky

Recept na krásne oči hovorí jasne: "menej je viac". Výrazné očné tiene ako Barbie ružová či tmavofialová sa mnohým blondínkam zdajú až príliš nápadné a vyzývavé. Pastelové náprotivky týchto farieb sú však už omnoho príťažlivejšie. Tieto jemnejšie odtiene ako jemne ružová a lilavá bez perleťových efektov vyzerajú veľmi dobre v kombinácii so sivými či hnedkastými odtieňmi. 

Popopalé blondínky by mali siahnuť po zlatohnedých očných tieňoch, pleť sa vďaka nim krásne rozžiari. V opačnom prípade by mohli blondínky vyzerať bledo. Farba Champagne alebo zlatisté očné tiene nanesené pod obočím sú dobrou voľbou pre popolavé blondínky, ale musíte pritom dávať pozor na zanesenie trblitavého resp. perleťového efektu do obočia. Ženám so zlatou blond farbou vlasov pristanú tmavšie filové alebo purpurové tóny očných tieňov.  

Nemusíte sa obávať ani dymových očných tieňov. Ocenia ich dokonca aj platinové blondínky. Mali by ste však namiesto čiernych odtieňov použiť odtiene tmavo šedej či hnedej farby. 

Štýl obočia pre blondínky
Ženy s prirodzene svetlou blond farbou vlasov by na zvýraznenie svojho obočia nemali pužívať tmavú ceruzku na obočie. Ideálne sú ceruzky na obočie alebo púdre v svetlých sivastých odtieňoch hnedej. Mnoho značiek ponúka špeciálne ceruzky na obočie pre blondínky. A väčšona z nich je práve v sivasto ružových tónoch. Je tiež dôležité nemaľovať hrubé linky obočia. Namiesto toho by ste mali svoje obočie prirodzene zvýrazniť len v malých krátkych linkách v jeho prirodzenom tvare. V prípade, že máte odfarbené blond vlasy, obráťte sa na svojho kaderníka, aby vám zosvetlil tiež vaše prirodzene tmavé obočie. Aj vďaka tomu budú vaše blond vlasy vyzerať prirodzene.

Červené líčka pre blondínky
Ružové tiene dodávajú blondínkam žiarivú pleť. Jasne svetlo ružové odtiene sú ideálnou voľbou pre svetlé blondínky; ružové a broskňové odtiene so zlatistým nádychom zase pristanú zlatým blond vlasom. Tmavá blond farba vlasov vyzerá dobre v kombinácii s hnedoružovou, pretože svetlé ružové odtiene môžu pôsobiť prisladko. Pamätajte však, že odtiene terakotovej alebo medenej farby blondínky ešte viac zosvetľujú. V takomto prípade by ste mali používať bronzery striendom. 

Jahodová: Farba na pery pre blondínky
Pravidla, ktoré sa týkajú rúžou sú rovnaké i pre farby na pery. Zaručene krásna budete s ružovou. Všetky odtiene ružovej sú pre blondínky osvedčenou klasikou. Jemné ružové odtiene s béžovými alebo hnedkastými tónmi pristanú najmä ženám so svetlozlatou blond farbou vlasou. Platinová blond môžu vyskúšať napr. modrastú červenú alebo ružovú farby na pery. Upozornenie: intenzívne a tmavšie farby na pery si vyžadujú aj zodpovedajúci odtieň pleti. Pre dokonalý vzhľad by ste mali myslieť i na kontúrovaciu ceruzku na pery v rovnakej, po prípade o odtieň svetlejšej farbe, ako je vaša farba na pery. Blondínky by nemali zabúdať, že kontúrka nikdy nesmie byť tmavšia ako je farba pier.

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...